Powstaje nowy oddział Dachser

31.01.2013

Dachser, działający globalnie operator logistyczny, przygotowuje nową siedzibę dla swojego warszawskiego oddziału. Będzie znajdował się pod Warszawą, w kompleksie logistycznym MLP Pruszków II, tuż przy autostradzie A2.

Powstający oddział będzie składał się z dwupiętrowego biura o powierzchni 750 m² oraz magazynu o powierzchni 7200 m². W przyszłości możliwe będzie rozbudowanie kompleksu. Tak jak w każdym oddziale Dachser, obsługa magazynowa będzie się odbywać przy użyciu wysokiej klasy autorskich systemów WMS i TMS. Magazyn o klasie A będzie miał 19 bram załadunkowych. Regały wysokiego składowania są zaplanowane na pomieszczenie 8000 palet. Oświetlenie zastosowane w magazynie będzie energooszczędne oraz zgodne z systemem HACCP. Obiekt będzie dostosowany do obciążeń ogniowych powyżej 4000 MJ/m². Na ogrodzonym i strzeżonym terenie znajdzie się plac manewrowy wraz z parkingiem na 25 samochodów ciężarowych. Obiekt będzie też miał udogodnienia dostosowane do osób niepełnosprawnych.

 

 

Oddział w Pruszkowie zastąpi obecną lokalizację operatora, mieszczącą się na warszawskim Targówku Przemysłowym. Inwestycja jest realizowana przez dewelopera MLP Group. Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to marzec 2013 r.

Dachser ma obecnie w Polsce osiem oddziałów (dwa w Warszawie oraz po jednym w Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in