Port Hadarom – infrastruktura morska w Izraelu

07.10.2019

Port Hadarom będzie największym morskim portem w Izraelu. Ta spektakularna inwestycja realizowana jest od kilku lat. Koszt budowy wynosi około 940 milionów dolarów. ZDJĘCIA

 

Port Hadarom znajduje się w Ashdod, w południowej dzielnicy Izraela i jest piątym co do wielkości miastem. Port Ashdod jest największym portem w Izraelu i znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, około 40 kilometrów na południe od Tel Awiwu. Klientem projektu jest Israel Ports – Development and Assets Company Limited (IPC). Przedstawicielem klienta jest firma ADYR Constructions. Wartość kontraktu wynosi około 940 mln USD. Generalnym Wykonawcą projektu jest Pan Mediterranean Engineering Company (PMEC), spółka należąca w całości do China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC).

 

 

Nowy morski terminal kontenerowy w porcie Ashdod Hadarom zapewnia 4 miejsca do cumowania statków kontenerowych oraz miejsca do cumowania holowników i statków ogólnych wzdłuż tymczasowej konstrukcji zabezpieczającej.

 

 

Zakres prac obejmuje:

  • przedłużenie głównego falochronu o długości 600 m,
  • budowę falochronu o długości 1480 m,
  • budowę portu przejściowego,
  • budowę terminala kontenerowego 1200 m,
  • budowę nabrzeża o długości 700 m,
  • prace pogłębiarskie 1100 m3 oraz refulacyjne 1000 m3,
  • budowę dróg dojazdowych.

 

 

Prace rozpoczęto pod koniec 2014 roku, a zakończenie nastąpi w 2020 roku. Na początku września 2019 r. PMEC podpisało nową umowę na dalszą rozbudowę portu opiewającą na 140 mln USD.

 

Fot. Jeden ze statków, należący do firmy CHEC, służący do budowy tego typu obiektów.

 

Film promocyjny o rozwoju portu w Ashdod

 

Zobacz też:

Najdłuższy morski most na świecie. Gdzie jest i jak wygląda?

Port City of Colombo – nowe miasto na mapie świata

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.