Pompy ciepła ECO G High Power

07.01.2013

Panasonic poszerzył ofertę zasilanych gazem pomp ciepła o model ECO G High Power. Urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną, zużywając jedynie 1% energii wykorzystywanej przez konwencjonalne, elektryczne systemy VRF. Zostało ono stworzone przede wszystkim na potrzeby większych obiektów komercyjnych i przemysłowych.

Sercem pompy ECO G High Power jest nowoczesny silnik spalinowy, zasilany gazem, który napędza generator elektryczny i sprężarki chłodnicze. Wytwarzany przez generator prąd służy zasilaniu wentylatorów i pompy wody chłodzącej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe było zredukowanie zużycia energii do 1 procenta w porównaniu do konwencjonalnych systemów VRF. Z kolei silnik o pojemności 2,1 l, mniejszej o 15% od poprzednika, gwarantuje ograniczenie zużycia paliwa oraz emisji spalin. Urządzenie zawdzięcza swoją efektywność również zmiennej prędkości obrotowej oraz poprawionej dystrybucji czynnika chłodniczego. Dla modelu o mocy 71 kW współczynnik wydajności chłodniczej COP jest teraz o 15% wyższy w porównaniu do poprzedniego modelu i wynosi 2,31 przy obciążeniu pracy na poziomie 50%.

Linia ECO G High Power oferuje kompaktowe urządzenia o nominalnej wydajności od 45 do 71 kW, czyli od 16 do 25 KM. Dwururowa jednostka o mocy 71 kW może zastąpić kilka mniejszych urządzeń o niższej wydajności, co pozwala na zmniejszenie kosztów inwestycyjnych i efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Przełożenie orurowania chłodniczego na stronę panelu rewizyjnego oraz zapewnienie tylnego dostępu do skrzynki elektrycznej dodatkowo ułatwiają instalację urządzenia.

 

 

Pompy ECO G High Power wymagają jednofazowego zasilania elektrycznego, więc nie obciążają dostępnej sieci elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w okresach najwyższego poboru prądu, gdyż umożliwia jego wykorzystanie do innych celów, takich jak zasilanie infrastruktury IT, chłodzenie przemysłowe, produkcja czy oświetlenie.Mimo to urządzenia oferują takie same osiągi jak standardowe pompy Panasonic z serii W-multi GHP.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.