Pompa ciepła Dimplex LI 9TU, LI 12TU

08.07.2011

Pompy ciepła powietrze/woda firmy Dimplex wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym w celu efektywnego i ekologicznego ogrzewania. Powietrze zewnętrzne zostaje zasysane przez wentylator, pozbawione energii i jako schłodzone powietrze z powrotem wydmuchiwane na zewnątrz.

Pompy ciepła powietrze/woda Dimplex są ekonomicznym systemem grzewczym z krótkimi okresami amortyzacji, ponieważ przy przyłączeniu powietrza jako dolnego źródła ciepła inwestor nie ponosi prawie żadnych kosztów inwestycyjnych, a systemy te pracują efektywnie i niezawodnie także przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Nowe wysokowydajne pompy ciepła do instalacji wewnętrznej Dimplex serii LI…TU osiągają jedne z wyższych współczynników efektywności w swojej klasie(LI12TU COP 4,0 dla A2W35).

Urządzenia odznaczają się elastycznym obiegiem powietrza oraz prostym przyłączeniem hydraulicznym. Powietrze zewnętrzne zostaje zasysane z tyłu urządzenia. W tym celu nie są konieczne żadne przewody powietrzne. Dzięki wentylatorowi promieniowemu EC 3D wydmuchiwanie powietrza może odbywać się w razie potrzeby po stronie prawej, lewej lub też na stronie wierzchniej obudowy. Przyłączenie hydrauliczne pompy ciepła może być optymalnie dopasowane do różnych warunków. Zasilanie i powrót ogrzewania można przy instalacji doprowadzić do obudowy albo od lewej albo od prawej strony.

Wysokowydajne pompy ciepła powietrze/woda do instalacji wewnętrznej:

– 4 zmienne wydmuchiwanie powietrza na lewo, prawo lub do góry z możliwością przełożenia przyłączy hydraulicznych z prawej na lewą stronę

– 4 elektroniczny zawór rozprężny dla wysokich rocznych współczynników efektywności i niskich kosztów eksploatacji

– 4 swobodnie zawieszona płyta podstawy sprężarki oraz wolnoobrotowy wentylator promieniowy EC dla niskich emisji dźwięku

– 4 sterownik pompy ciepła WPM EconPlus ze zintegrowanym obliczaniem ilości ciepła i przełącznikiem natężenia przepływu dla wysokiego bezpieczeństwa pracy

– 4 kompaktowe wymiary dla instalacji z oszczędnością miejsca – możliwa instalacja ze zbiornikiem buforowym do zabudowy Pod pompę PSP 120E

Wysokowydajne pompy ciepła są wyposażone w sterownik pompy ciepła EconPlus z sensorycznym nadzorem obiegu chłodniczego i zintegrowanym licznikiem ilości ciepła. WPM EconPlus nadzoruje pracę pompy ciepła i udostępnia wszystkie funkcje nowoczesnej regulacji ogrzewania, takie jak połączenie z nowoczesnymi sieciami komunikacyjnymi oraz programy czasowe dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W przypadku kombinacji pompy ciepła z innymi generatorami ciepła (kocioł grzewczy, układ solarny) sterownik pompy ciepła przejmuje regulację całego systemu.

 

Zintegrowany licznik ilości ciepła

Licznik ilości ciepła jest już wbudowany w urządzeniach tej serii. Wytworzone przez pompę ciepła ilości ciepła dla ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej są rejestrowane przez wbudowane czujniki i ukazywane na wyświetlaczu sterownika pompy ciepła. Na podstawie zużycia energii można określić indywidualny roczny współczynnik efektywności pompy ciepła. Dla optymalnych rocznych współczynników efektywności decydujące jest prawidłowe hydrauliczne podłączenie pompy ciepła.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.