Połowa PRIME Corporate Center już z elewacją

27.05.2015

Na placu budowy PRIME Corporate Center, powstającego przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie, trwają intensywne prace związane z montażem szklanej elewacji budynku. Przeszklenia o charakterystycznym wzorze sięgają już wysokości 11. piętra budynku. Montaż elewacji zakończy się w połowie października br.

Tafle szkła montowane na fasadzie PRIME Corporate Center – wyprodukowane w hucie szkła Guardian w Częstochowie – zapewnią bardzo dobry dostęp światła dziennego do wnętrza budynku, pozwalając na zachowanie wysokiej wydajności energetycznej obiektu.

Przy montażu elewacji PRIME Corporate Center pracuje codziennie ok. 45 osób, które w ciągu niespełna trzech miesięcy zamontowały już ponad 9 km aluminiowych profili fasadowych. Wyprodukowane przez Aluprof profile zostały indywidualnie zaprojektowane i wytłoczone. W przygotowane elementy wstawiono do tej pory 1300 zestawów szklarskich, czyli szyb zespolonych, których łączna waga przekracza 190 t. W obrębie jednego piętra montowanych jest od 132 do 173 sztuk elementów szklanych. Waga najcięższych pojedynczych paneli elewacji dochodzi nawet do 250 kg.

Wraz z montażem paneli elewacji instalowane są jednocześnie elementy oświetlenia LED, które podświetlą charakterystyczną fasadę biurowca.

 

Fot. S. Deptuła

 

Jednocześnie dobiegają końca prace nad konstrukcją najwyższych pięter trzonu wieży PRIME Corporate Center. Wewnątrz budynku trwają natomiast prace wykończeniowe powierzchni biurowej i powierzchni wspólnych. W lipcu rozpocznie się montaż marmurowych okładzin w głównym lobby biurowca, wykonanych z greckiego marmuru Volakas.

PRIME Corporate Center zostanie oddany do użytku w I kwartale 2016 r., a pracownicy Raiffeisen Polbank wprowadzą się do nowej siedziby głównej banku w I półroczu 2016 r.

Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein. Inwestycja powstaje zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „Bardzo dobry”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.