Pojazdy budowlane napływają do Polski z Niemiec

30.03.2021

Niemcy, Wielka Brytania i Francja to główne kraje, z których Polacy sprowadzają sprzęt budowlany. W 2020 roku przewóz sprzętu z zagranicy kosztowało średnio 2 300 zł. Transport krajowy kosztował średnio 1 373 zł.

 

Polski serwis aukcji transportowych opublikował raport o transporcie sprzętu budowlanego. Wynika z niego, że w 2020 roku firmy z sektora budowlanego najczęściej poszukiwały transportu dla koparek, ładowarek i wózków widłowych. Ponad połowa tych zleceń transportowych dotyczyła przewozu pojazdów budowlanych na terenie Polski. Drugim popularnym kierunkiem było sprowadzenie sprzętu budowlanego do Polski z zagranicy.

 

pojazdy budowlane

Fot. pixabay/dimitrisvetsikas

 

Skąd sprowadzamy pojazdy budowlane?

W 2020 roku niemal 30% pojazdów budowlanych sprowadzano z Niemiec. Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania (14,8%), a na trzecim Francja (14,1%).

pojazdy budowlane

 

Transport maszyn budowlanych na terenie Polski

W 2020 roku Polacy najczęściej zlecali transport z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Pojazdy budowlane były najczęściej transportowane do województw: mazowieckiego, śląskiego, małopolskiego oraz dolnośląskiego.

 

pojazdy budowlane pojazdy budowlane

 

Ile kosztuje transport pojazdu budowlanego?

Transport maszyny budowlanej na terenie Polski kosztował średnio 1 373 zł w 2020. Transport z zagranicy do Polski wyniósł średnio 2 300 zł. Za to przewóz z Polski za granicę kosztował 2 515 zł. Średnia cena na najpopularniejszej międzynarodowej trasie z Niemiec do Polski wyniosła 2 250 zł.

 

„Raport Pojazdy Budowlane 2020” to pierwsza edycja raportu na temat transportu pojazdów budowlanych. Został on opracowany na podstawie 8 330 zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl, dotyczących transportu maszyn budowlanych w latach 2011-2020. Szczegóły >>>

 

Zobacz też:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.