Młotki z systemem pochłaniającym drgania

Artykuł sponsorowany

02.11.2020

PROLINE oferuje nową innowacyjną serię 4 młotków, w których zastosowano wydajny system tłumiący drgania. Narzędzia charakteryzują się znakomitą ergonomią. Umożliwiają doskonałą kontrolę energii uderzenia przy jednoczesnym podniesieniu komfortu pracy przez zminimalizowanie drgań przenoszonych na ręce operatora.

 

Nowe młotki Proline powinny w pierwszej kolejności zainteresować dekarzy, stolarzy, blacharzy, murarzy oraz wszystkich, którzy kochają nowości podnoszące komfort codziennej pracy.

 

Młotki Proline

 

W skład nowej linii młotków Proline z systemem pochłaniającym drgania wchodzą: młotek ślusarski (12597), stolarski (12596), ciesielski (12598) i blacharski (12595). Narzędzia zostały tak uformowane i wyważone, aby ułatwiać wykonywanie typowych prac. Za tłumienie uciążliwych drgań odpowiada specjalny mechanizm składający się ze sprężyny i twardej stalowej kulki. Został on umieszczony w miejscu łączenia się obucha z rękojeścią. W momencie uderzenia, natrafienia na opór sprężyna pochłania szkodliwą część energii i tym samym chroni ramiona operatora.

młótek blacharski Proline

 

Drgania mechaniczne z jakimi spotykamy się w trakcie pracy nie są obojętne dla stanu zdrowia. Warto wiedzieć, że szczególnie wibracje przenoszone przez kończyny górne negatywnie wpływają przede wszystkim na układ krążenia, nerwowy i kostno-stawowy. Natomiast najczęściej występującym schorzeniem zawodowym jest tzw. choroba naczyniowa zespołu wibracyjnego. Charakteryzuje się ona napadowymi zaburzeniami krążenia w palcach rąk, czego objawem jest blednięcie opuszek palców (tzw. choroba białych palców).

młotek stolarski Proline

 

Drgania powodują też wiele innych skutków funkcjonalnych. Wpływają na wydłużenie czasu reakcji ruchowej i wzrokowej, zaburzenia koordynacji ruchów, zmęczenie, bezsenność, rozdrażnienie i osłabienie pamięci. To z kolei negatywnie wpływa na jakość życia i wydajność pracy.

 

młotek ślusarski Proline

 

W świetle powyższego wybierając młotki Proline z systemem pochłaniającym drgania w znacznym stopniu minimalizujemy oddziaływanie czynników szkodliwych, które mogą prowadzić do zaburzeń czucia dotyku, temperatury, pojawiania się drętwienia rąk, a w zaawansowanych przypadkach nawet zaburzeń funkcji ręki. W zdrowie warto inwestować, a wybór młotków z systemem tłumiącym drgania jest mądrym posunięciem, które na pewno docenimy przechodząc na zasłużoną emeryturę.

 

młotek ciesielski Proline

 

 

Młotki Proline z systemem pochłaniającym drgania. FILM

 

 

 

 

proline

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in