Podstawa wyceny

08.10.2006

W związku z artykułem Olgierda Sielewicza „O różnych kosztorysach” w „IB” nr 4/2006, Czytelnik prosi o dodatkowe wyjaśnienie dotyczące podstawy wyceny.

Autor artykułu napisał: jeśli nie mamy do czynienia z „zamówieniem z wolnej ręki” lub wynagrodzeniem ryczałtowym, podstawą do obliczenia ceny oferty na roboty budowlane są: przedmiar robót wraz z projektem budowlanym, projektami wykonawczymi i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót. Jak postąpić przy „zamówieniach z wolnej ręki” i wynagrodzeniu ryczałtowym, określając podstawę wyceny?
Przyjęta przez pytającego forma wynagrodzenia ryczałtowego pozwala na:
■ określenie przez wykonawcę ceny ryczałtowej bez przekazywania przedmiaru ze strony zamawiającego (przedmiar do wyliczenia ceny wykona sam wykonawca). (…)
dr OLGIERD SIELEWICZ
prezes Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych

  Zamów
prenumeratę

Więcej – czytaj  w „Inżynierze budownictwa”, lipiec – sierpień 2006.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.