Podpisano umowy na budowę S17

28.01.2016

Podpisano umowy na realizację kolejnych odcinków S17 pomiędzy Warszawą a Lublinem.

Budimex podpisał z lubelskim Oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowę na projekt i budowę 13-kilometrowego odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin na odcinku od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina.

Umowa ma wartość 235,8 mln zł netto. Na realizację inwestycji Budimex ma 34 miesiące. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od połowy grudnia do połowy marca).

 

Rys. STRABAG Sp. z o.o.

 

Natomiast konsorcjum spółek STRABAG Sp. z o.o. oraz STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. podpisało z GDDKiA w Lublinie umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 Warszawa – Garwolin.

Pierwsza część obejmuje odcinek drogi ekspresowej S17 o długości 15,2 km od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli. Wartość kontraktu wynosi 301 mln zł netto. Czas realizacji: 34 miesiące z wyłączeniem okresów zimowych. W ramach inwestycji powstaną cztery węzły drogowe: Wiązowna I, Wiązowna II, Wólka Mlądzka, Ostrów. W ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy powstanie projekt dwujezdniowej drogi o nawierzchni wykonanej w technologii betonu cementowego, po trzy pasy ruchu do węzła Wiązowna II, a dalej po dwa pasy w każdą stronę aż do końca odcinka.

Prace budowlane rozpoczną się pięć miesięcy po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i zakończą się w drugiej połowie 2019 r.

Druga cześć projektowana i budowana przez konsorcjum STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe to dwujezdniowa droga ekspresowa o długości 8,7 km z nawierzchnią betonową, po dwa pasy w obie strony. Wartość kontraktu wynosi 183 mln zł netto, okres gwarancji i czas wykonania analogiczny do poprzedniego odcinka. Inwestycja będzie obejmowała budowę obwodnicy wraz z węzłem drogowym Kołbiel, na przecięciu projektowanej obwodnicy drogi S17 z projektowaną obwodnicą w ciągu drogi nr 50.

Obwodnica Kołbieli zgodnie z warunkami umowy ma być przejezdna w drugiej połowie 2019 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.