PM Group nadzoruje budowę fabryki szyb

01.02.2011

Do sierpnia w Komornikach koło Środy Śląskiej zostanie zbudowana fabryka szyb samochodowych amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works.

Produkcja ruszy wiosną 2012 roku. To jedna z największych inwestycji zagranicznych w Polsce, ogłoszona w 2010 roku. PM Group jest projektantem i inżynierem kontraktu. Globalny dostawca szyb samochodowych zainwestuje w fabrykę na Dolnym Śląsku ok. 200 mln zł i zatrudni ok. 170 osób. W Komornikach, przy krajowej drodze numer 94 na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, rozpoczęła się budowa zakładu, który będzie wytwarzał zaawansowane technologicznie szyby czołowe do samochodów, spełniających wymogi europejskiego rynku aut klasy premium. – Prace budowlane potrwają do sierpnia 2011 roku – ocenia Krzysztof Suwalski, Project Manager PM Group. – Pod koniec maja do Komornik przyjadą pierwsze maszyny linii produkcyjnej – dodaje.

 

 

PM Group jako inżynier kontraktu zarządza całym recesem budowlanym, kontrakt obejmuje także nadzór nad montażem urządzeń do produkcji szyb. Wcześniej firma opracowała koncepcję i projekt budowlany obiektu o powierzchni 21 tys. mkw. Uruchomienie produkcji w Komornikach planowane jest na wiosnę 2012 roku. Fabryka będzie pierwszym zakładem produkcyjnym grupy, wytwarzającym szyby dla przemysłu motoryzacyjnego poza Ameryką Północną.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.