Pierwsza w Polsce szkoła w technologii drewnianego szkieletu

23.06.2014

Szkoła w energoooszczędnej technologii szkieletowej powstanie w Czarnej Wodzie. Inicjatywa firmy Steico zyskała aprobatę lokalnych władz.

Steico rozpocznie wkrótce budowę szkoły w nowoczesnej technologii drewnianego szkieletu.

Inicjatywa ta zbiegła się z naszą nową inwestycją w Czarnej Wodzie – wyjaśnia Steffen Zimny, prezes zarządu Steico. – Ponieważ obecny budynek szkoły ponadgimnazjalnej mieści się w bliskiej odległości powstającej nowej fabryki płyt LVL, uznaliśmy, że weźmiemy odpowiedzialność za zapewnienie komfortu nauki uczniom i nauczycielom.

W tym celu powstanie nowy budynek szkoły, położony z dala od fabryki i w bardzo dobrej pod względem komunikacji lokalizacji. Zaprojektowania budynku szkoły oraz jej wykonawstwa podjęła się pracownia architektoniczna Rebel Concept. Wzorem dla konstrukcji był budynek biurowca Steico w Monachium, wzniesiony dwa lata temu.

Do budowy szkoły w Czarnej Wodzie wykorzystamy niemal wszystkie materiały budowlane z oferty Steico, w tym ekologiczne płyty izolacyjne, belki dwuteowe. Te ekologiczne produkty powstałe na bazie naturalnego drewna pozwalają na budowę w standardzie energooszczędnym, mają też certyfikat Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego – mówi architekt Krzysztof Droszcz.

Technologia szkieletowa jest bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy krajach Skandynawskich. W Polsce, dzięki coraz większej świadomości ekologicznej, intensywnie rozwija się w budownictwie indywidualnym, natomiast wciąż jest nowością w projektowaniu budynków użyteczności publicznej. Szkoła w Czarnej Wodzie będzie zatem przedsięwzięciem pionierskim. Prócz bardzo wysokich parametrów technicznych i atutów energooszczędności, największą ciekawostką na skalę kraju będzie czas budowy, który może zmieścić się w trzech miesiącach.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in