Piana GUN FOAM 8008 MAXI 65+

20.07.2016

Pianki poliuretanowe to jeden z popularniejszych sposobów montażu stolarki i elementów wokół, izolacji sieci wodno-kanalizacyjnej i grzewczej, wykonywania łączeń w systemach dociepleń czy wygłuszania konstrukcji ściennych.

Reprezentantem specjalistycznych pian montażowych jest GUN FOAM 8008 MAXI 65+ firmy Den Braven. Ta jednoskładnikowa, półsztywna piana poliuretanowa wyróżnia się na tle innych propozycji ultra wysoką wydajnością (65+), co pozwala maksymalnie podnieść efektywność podczas montażu okien, drzwi, wykonywania różnego rodzaju izolacji i wypełnień. Z jednej butli otrzymuje sie około 65 l gotowej do użycia piany. Duża pojemność butli, bo aż 870 ml, podnosi wygodę i komfort pracy z pistoletem, oszczędzając czas potrzebny na zmianę pojemnika i zmniejszając ilość odpadów, związanych z wymianą.

 

 

Sprawdzi się w przypadku szerokich szczelin oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość uszczelnienia. Dzięki temu, że jest bardzo dobrze przyczepna do większości materiałów wykorzystywanych w budownictwie, m.in. betonu, tynku, gładzi, zaprawy, wylewek, ceramiki budowlanej, drewna, metalu czy PVC, a przy tym nie ścieka z powierzchni pionowych, znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i pracach remontowo-wykończeniowych.

Z pomocą piany GUN FOAM 8008 mozna wykonać sprawny montaż stolarki okiennej i drzwiowej, osadzić parapety, rolety i bramy garażowe wykonane z drewna, stali, aluminium, PVC oraz tworzyw PE i PP. Trwale wypełni wszelkie bruzdy i szczeliny w ścianach i stropach, dociepli instalację centralnego ogrzewania i sieci wodno-kanalizacyjne, a także skutecznie wygłuszy różnego rodzaju konstrukcje szkieletowe, podnosząc akustykę całego budynku (izolacyjność na poziomie λ = 0,030 W/m*K).

Wysoka wydajność piany montażowej GUN FOAM 8008 firmy Den Braven to z pewnością wyróżniająca, ale nie jedyna cecha. Niektóre z dostępnych na rynku preparatów w wyniku kurczenia się lub wtórnego rozprężenia mogą zmieniać swoje wymiary, negatywnie wpływając na stabilność mocowanych elementów. W przypadku GUN FOAM 8008 problem ten został skutecznie wyeliminowany. Nowoczesna receptura poliuretanowej piany firmy Den Braven o regularnej strukturze składającej się z ok. 70% wyrównanych, równomiernie zamkniętych komórek oraz niska chłonność sprawiają, że charakteryzuje się ona optymalną rozprężnością i wysoką stabilnością wymiarową. Zamocowane elementy będą więc solidnie osadzone, a walory izolacyjne wykonanych uszczelnień będą takie same przez długi czas. Warto również podkreślić fakt, że piana zachowuje swoje właściwości niezależnie od panujących warunków. Utwardza się pod wpływem wilgoci, wykazuje niską chłonność i ma szeroki zakres temperatury otoczenia (od +5° do +30°C), dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in