Parking na Stadionie Narodowym

22.06.2012

Na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarska trwa gorączka. Niewiele osób wie, że na tym najwspanialszym polskim obiekcie sportowym czynne są nie tylko dwie bramki na murawie ale i 36 bramek parkingowych pod nią. Autorem przeznaczonego dla gwiazd i gości VIP systemu parkingowego jest firma AD Engineering z Krakowa.

Parking Stadionu Narodowego w Warszawie został zbudowany pod murawą, na dwóch poziomach (-3 i -4). Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 15 tys. m². Znajduje się tutaj 1765 miejsc parkingowych. Podczas trwających mistrzostw piłkarskich na trybunach stadionu zasiada wielokrotnie więcej, bo aż ponad 58 tys. osób. Dlatego podczas rozgrywek parking jest zastrzeżony raczej dla gości VIP i dla sztabów drużyn niż dla kibiców piłki. W ten sposób, ukryty przed blaskiem fleszy parking staje się miejscem ekskluzywnym, wyposażonym między innymi w nowoczesny, zautomatyzowany, modularny system parkingowy AD Park Solution.

 

 

W takim miejscu jak Stadion Narodowy nie może być żadnej luki w zapewnieniu bezpieczeństwa przebywającym tu osobom. W tej kwestii, współpracując z innymi wykonawcami, zrobiliśmy wszystko co możliwe. Cały teren jest dokładnie monitorowany, a nasz system AD Park Solution został zintegrowany z systemem bezpieczeństwa obiektu i z centralną bazą danych. Dlatego też dostaną się tutaj jedynie osoby, które zostaną do tego uprawnione– komentuje Piotr Pociecha, prezes firmy AD Engineering z Krakowa, będącej dostawcą systemu.

W ramach tego projektu krakowska firma zainstalowała 36 terminali wjazdowo-wyjazdowych LTD/LTC z wbudowanymi wideodomofonami, dystrybutorami i czytnikami biletów oraz czytnikiem kart zbliżeniowych. Dostęp pojazdów do wyznaczonych stref parkingowych zabezpieczony został przy pomocy 18 automatycznych, bardzo szybkich barier o długości ramienia od 3,5 do 4 m. Za kierowanie ruchem odpowiada tutaj 36 sygnalizatorów świetlnych. W skład zintegrowanego systemu wchodzą również hydraulicznie podnoszone słupki drogowe, które w razie potrzeby skutecznie blokują wjazd. Cały system działa w nowatorskim w tej dziedzinie systemie IP.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.