Otwarto nowy zakład firmy quick-mix

10.09.2014

Ruszyła produkcja farb i tynków fasadowych w nowym zakładzie w Rawie Mazowieckiej. Otwarcie trzeciego zakładu w Polsce to dla firmy quick-mix, należącej do holdingu Sievert Baustoffgruppe, kolejny krok w kierunku ekspansji na krajowym rynku, zwłaszcza w kategorii systemów ociepleń.

Zaledwie po roku od decyzji o budowie kolejnego, trzeciego już w Polsce zakładu produkcyjnego quick-mix, we wrześniu z taśm nowoczesnej, zautomatyzowanej linii produkcyjnej zjechały pierwsze, lokalnie wyprodukowane farby, tynki i grunty. Wyposażony w najnowszej generacji maszyny zakład w Rawie Mazowieckiej docelowo opuszczać będzie 21 000 ton wyrobów rocznie. Większość z nich to składowe systemów ociepleń. W następnych latach planowane jest rozszerzenie produkcji o farby wewnętrzne i inne, płynne produkty chemii budowlanej. Wyroby z nowej linii w Rawie Mazowieckiej już w następnym roku trafią również do spółek quick-mix w Czechach i na Słowacji.

 

 

Krajowa produkcja szerokiego asortymentu produktów mokrych kończy okres wieloletniego zaopatrywania polskich klientów materiałami tej kategorii z zagranicznych fabryk. W praktyce oznacza to znacznie większą dostępność produktów.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy znacząco rozbudowana została sieć stacji barwiących u naszych partnerów handlowych. Jednocześnie na rynku zadebiutowała nowa linia kolorystyczna tynków i farb: „Symfonia kolorów”, skomponowana zgodnie z najnowszymi trendami projektowania w architekturze – mówi Mariusz Gil, prezes Zarządu quick-mix sp. z o.o.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.