Odnowiony dworzec w Żarowie

28.05.2018

PKP SA zakończyła gruntowną przebudowę dworca kolejowego w Żarowie na Dolnym Śląsku.

Dworzec został lepiej przystosowany do współczesnych potrzeb pasażerów. Pomieszczenia w budynku zostały przebudowane i dostosowane do nowych funkcji. Do dyspozycji podróżnych oddano poczekalnię, Biuro Obsługi Klienta, w którym można kupić bilety na przejazd pociągiem, oraz toalety. Część powierzchni zagospodarowana zostanie przez Gminę Żarów. W budynku powstanie m.in. izba historyczna.

W ramach modernizacji dworzec w Żarowie został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Wewnątrz i na zewnątrz obiektu zamontowano pochylnie i poręcze, pojawiły się także ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących, tablica multisensoryczna i oznaczenia w alfabecie Braille’a. Do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się dostosowano też toalety w budynku.

 

 

Zakres prac objął m.in. wykonanie nowych instalacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, renowację elewacji i wymianę poszycia dachu. W budynku wykonano także kotłownię gazową. Pojawił się też monitoring. Zagospodarowano teren na zewnątrz obiektu – przy dworcu stworzono miejsca postojowe dla samochodów oraz stojaki na rowery. Prace w sąsiedztwie dworca przeprowadziła również Gmina Żarów.

Koszt modernizacji wyniósł ok. 5 mln zł i został pokryty ze środków własnych PKP SA i środków budżetu państwa. Prace trwały niewiele ponad rok.

 

Źródło: MI

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in