Obwodnica Chmielnika oddana do użytku

15.01.2019

Budowa północnej obwodnicy Chmielnika w województwie świętokrzyskim w ciągu DW 765 od skrzyżowania z DK 73 to kolejny projekt drogowy zrealizowany z udziałem środków Programu Polska Wschodnia.

Obwodnica ma długość blisko 3 km. Przebiega na północ od miasta, rozpoczynając swój bieg od skrzyżowania z drogą krajową nr 73, a kończąc na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 765. Wartość inwestycji to ponad 47 mln zł, z czego ponad 35 mln zł stanowią środki Programu Polska Wschodnia.

Dzięki inwestycji dotychczasowy natężony ruch samochodów osobowych i ciężarowych, przejeżdżających przez ścisłe centrum Chmielnika, został wyprowadzony z centrum miasta.

Z obwodnicy bezpiecznie korzystać będą również piesi i rowerzyści. Wzdłuż drogi wybudowano ścieżkę rowerową. Powstał również chodnik dla pieszych i zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Bezpieczeństwu ruchu sprzyjać będą nowo wybudowane skrzyżowania, w tym bezkolizyjny wiadukt.

W ramach inwestycji przebudowano także blisko 1,5-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 73. Wybudowano też ponad 6 km dróg dojazdowych.

 

Program Polska Wschodnia jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i ma służyć rozwojowi innowacyjności i konkurencyjności pięciu województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Z Programu dofinansowywane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji w MŚP, zdobywanie zagranicznych rynków, rozwój firm z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Całkowity budżet programu to ponad 8 mld zł.

 

Źródło: MIiR

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.