Nowy miejski van Mercedes-Benz Citan

08.02.2012

Wielki wewnątrz, kompaktowy na zewnątrz – gama dostawczych aut z gwiazdą wzbogaci się o miejskiego vana, zwanego Citan. Nowy pojazd trafia w potrzeby sektora usług handlowych i przemysłowych.

Charakterystyczna stylizacja Citana zapowiada powiew świeżości w segmencie małych samochodów dostawczych. Szeroka osłona chłodnicy, dynamicznie nakreślony kształt lamp, maski i zderzaka – żaden element nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejnym modelem spod znaku gwiazdy.

Auto zaprojektowano i przetestowano zgodnie z normami zarezerwowanymi dla większych braci Sprintera i Vito. Odnosi się to nie tylko do trwałości, ale również do wydajności oraz bezpieczeństwa. Wszystkie wersje zostaną seryjnie wyposażone w układ kontroli stabilności ESP, a gama ekonomicznych silników wysokoprężnych i benzynowych odpowiada szerokim potrzebom w zakresie dynamiki jazdy.

 

Citan dostępny będzie jako blaszany furgon, wersja osobowa i odmiana Mixto (osobowo-towarowa) – w kilku wariantach długości i masy. Liczne opcje pozwolą dopasować model do specyficznych zastosowań. Jego nabywcy będą mogli skorzystać z pełnej oferty usług świadczonych przez specjalistów Mercedes-Benz, niedostępnych dotąd w segmencie małych samochodów dostawczych.

Oficjalna premiera modelu nastąpi podczas międzynarodowej wystawy pojazdów użytkowych w Hanowerze, we wrześniu 2012 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.