Nowy gmach sądu w Wałbrzychu

05.01.2017

Rozbudowana strefa dla interesantów, nowe sale rozpraw i nowoczesna sala konferencyjna. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zyskał nowe oblicze.

Nowy pięciokondygnacyjny budynek sądu w Wałbrzychu zlokalizowany jest przy ulicy Barlickiego i przylega bezpośrednio do istniejącego gmachu przy ulicy Słowackiego. Na parterze znajduje się strefa dla petentów: biuro informacji, biuro podawcze i księgi wieczyste. Na pozostałych piętrach jest 12 nowoczesnych sal rozpraw oraz sala konferencyjna, której do tej pory sąd nie posiadał. Ostatnie piętro to wydzielona strefa z gabinetami dla sędziów, zamknięta dla osób nieupoważnionych. W części podziemnej znajdzie się archiwum ksiąg wieczystych. Wszystkie piętra połączone są przeszkloną windą, wokół której zlokalizowane są schody.

Inwestycję na zlecenie Sądu Okręgowego w Świdnicy zrealizowała Skanska. – W ramach inwestycji wybudowaliśmy również parking dla sędziów i pracowników o powierzchni ok. 200 m2 – mówi Marcin Waldowski, kierownik robót, Skanska. – Wykonaliśmy nowe chodniki oraz przebudowaliśmy teren znajdujący się bezpośrednio przed budynkiem, a także zagospodarowaliśmy tereny zielone na działce inwestora. Prace częściowo obejmowały istniejący obiekt, jednak nasze prace nie zakłócały w żaden sposób funkcjonowania sądu.

 

 

Parametry nowego budynku:

– powierzchnia całkowita: ok. 3150 m2

– wysokość: ok. 21 m

– powierzchnia podziemnego archiwum: ok. 170 m2

– liczba kondygnacji nadziemnych: 5

– liczba kondygnacji podziemnych: 1

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in