Nowi deweloperzy na giełdzie

16.10.2007

Ronson Europe N.V. i Reinhold Polska AB – to kolejni deweloperzy, którzy zadebiutują na giełdzie. Dotychczas na warszawski parkiecie notowanych jest 12 firm deweloperskich.

Dotychczas Ronson Europe N.V. skoncentrowany był na budowaniu mieszkań o podwyższonym standardzie tylko w stolicy. Jednak jak zapowiedział wczoraj prezes Ronsona Dror Dory Kerem, zamierza robić to również w innych miastach – Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. Główni udziałowcy firmy to notowany w Tel Awiwie U. Dori Group, prywatna grupa izraelska Izrael Theatres Ltd oraz GE Real Esteta. Po giełdowym debiucie nowi udziałowcy obejmą do 28,8 proc. udziałów w akcjonariacie. Firma chce 60 mln zł, które uzyska z debiutu, przeznaczyć na spłatę krótkoterminowych zobowiązań. Wczoraj prezes spółki nie chciał jednak zdradzić łącznej wartości emisji. Jednak już dzisiaj będą znane widełki cenowe akcji tej firmy.
Drugi debiutant na giełdzie to szwedzki Reinhold Polska AB, który wchodzi w skład grupy Reinhold, budowlanej firmy z ponad 50—letnią tradycją. W naszym kraju firma obecna jest od 2005 r. Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań i Wrocław – to miasta w których spółka realizuje projekty mieszkaniowe i biurowe. 150 mln koron szwedzkich (ponad 61,3 mln zł)  – tyle firma chce pozyskać z debiutu na GPW, które chce przeznaczyć na finansowanie aktualnych projektów i nowe inwestycje.

Źródło (tekst): Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.