Nowe życie śluzy w porcie w Emden

06.02.2019

Po ponad stu latach działania śluza i most w Emden przeszły skomplikowaną renowację. Kompleks technologiczny odbudowany został w taki sposób, aby zwiększyć wydajność i przepustowość.

Już od 1888 r. śluza Nesserlander Schleuse jest bramą do śródlądowego portu w Emden. Renowacja obiektu oraz połączonego z nią mostu przez spółkę Niedersachsen Ports w praktyce była całkowitą, bardzo skomplikowaną odbudową kompleksu, która trwała aż 10 lat. Przy renowacji wykorzystana została zaawansowana technologicznie automatyka przemysłowa niezbędna przy współpracy tak dużych obiektów, jak śluza i most. Projekt zrealizowany został przez firmę Scholl Energie- und Steuerungstechnik z Lubeki. Specjalizacja przedsiębiorstwa to budowa aparatury sterowniczej do zastosowań w branży morskiej.

 

 

Istotą renowacji było nie tylko wyposażenie poszczególnych elementów w nowoczesne rozwiązania, ale ich systemowa kompatybilność ze wszystkimi obiektami w porcie. Dzięki modernizacji śluza i most zasilane są obecnie przez dwie rozdzielnie niskiego napięcia, bazujące na technice szaf sterowniczych Rittal z listwowymi bezpiecznikami rozłącznikami mocy NH i rozłącznikami z systemu szyn zbiorczych RiLine. Dodatkowo kompleks wyposażono w szafy IT do rozbudowanego systemu sieciowego, szafy sterownicze TS 8 do złożonej automatyki i zabezpieczeń technicznych oraz obudowy sterownicze kompakt ze stali nierdzewnej do zasilania obszarów zewnętrznych.

 

 

Czytaj też: Remont śluzy Swoboda

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.