Nowe skrzyżowania w obszarze LCS Ciechanów

15.06.2011

14 czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisała umowę na wykonanie robót budowlanych dla budowy nowych skrzyżowań dwupoziomowych w obszarze LCS Ciechanów.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej E 65/CE 65 na odcinku Warszawa – Gdynia – obszar LCS Ciechanów.”

W wyniku badania i oceny czternastu ofert złożonych w postępowaniu przetargowym za najbardziej korzystną uznano ofertę przedstawioną przez firmę Strabag Sp. z o.o. na kwotę 34 940 656,05 zł netto (42 977 006,94 zł brutto).

Umowa przewiduje wykonanie robót budowlanych dla budowy nowych skrzyżowań dwupoziomowych w następujących lokalizacjach:

– wiadukt drogowy w ciągu drogi gminnej Gorysze – Chruszczewo,

– wiadukt drogowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 615 Ciechanów – Mława,

– wiadukt drogowy w ciągu drogi gminnej Nowa Wieś – Lekowo,

– wiadukt drogowy w ciągu drogi powiatowej Czeruchy – Lekowo – Pniewo.

Okres realizacji zamówienia wynosi 18 miesięcy o dnia zawarcia umowy.

Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest kolejnym etapem modernizacji połączenia kolejowego z Warszawy do Gdyni. Celem projektu jest zwiększenie komfortu podróżowania, podniesienie standardu bezpieczeństwa, a także zasadnicze skrócenie czasu przejazdu z Warszawy do Trójmiasta. Budowa wiaduktów, których na trasie z Warszawy do Gdyni powstanie ponad 100, zaś na obszarze LCS Ciechanów między Świerczami i Mławą aż 31. Budowa skrzyżowań dwupoziomowych wpływa nie tylko wzrost na bezpieczeństwa ruchu kolejowego, stwarza także warunki do rozwijania prędkości ponad 160 km/h, podnosi atrakcyjność wielu terenów oraz otwiera możliwość dotarcia do obszarów dotychczas niewykorzystywanych.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego  Infrastruktura i Środowisko.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.