Nowe oblicze wrocławskich Pól Marsowych

20.06.2011

Otwarto nowoczesny kompleks sportowy na Polach Marsowych we Wrocławiu. Inwestycją Akademii Wychowania Fizycznego przez ponad 2 lata zarządzał Miastoprojekt Wrocław.

Nowy w stolicy Dolnego Śląska obiekt sportowy to zespół boisk oraz budynek badawczo-dydaktyczny z salami treningowymi. Trzy pełnowymiarowe, trawiaste boiska przeznaczone są do gry w piłkę nożną. Jedno z nich zostało wyposażone w sztuczną nawierzchnię bez wypełnienia (IV generacja). Na pozostałych kilku boiskach – o podłożu piaszczystym i poliuretanowym – będzie można rozgrywać mecze siatkówki (w tym plażowej), piłki nożnej plażowej, piłki ręcznej i koszykówki. Według wstępnych ustaleń obiekty będą mogły być wykorzystywane nie tylko na potrzeby uczelni i mieszkańców Wrocławia, ale też jako potencjalna baza treningowa dla reprezentacji narodowych przygotowujących się do EURO 2012. 

Uruchomienie kompleksu wieńczy sukcesem kontrakt Akademii Wychowania Fizycznego z Miastoprojektem Wrocław – umowę podpisaną w 2008 r. na generalny nadzór i zarządzanie inwestycją wg prawideł FIDIC. Wartość inwestycji wyniosła w sumie ok. 30 mln zł. Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in