Nowe centrum dystrybucyjne firmy Dovista

16.03.2018

5 marca w Wiosce Okiennej Dovista w Wędkowych na Pomorzu odbyło się uroczyste zakończenie budowy centrum dystrybucyjnego. Zakład należy do tej samej grupy kapitałowej, co producent okien dachowych VELUX.

Centrum dystrybucyjne mieści się w nowej hali o powierzchni 11 000 m², która jednorazowo pomieści około 4000 palet okien. Dzięki inwestycji powierzchnia hal magazynowych zwiększyła się o 50%. Dodatkowo powstało ponad 1000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej, gdzie pracować będzie 100 osób. Łączna wartość inwestycji to 22 mln zł.

Na terenie Wioski Okiennej Dovista znajduje się w sumie 8 hal produkcyjnych zlokalizowanych na powierzchni 32 ha. Jest to największa z czterech polskich fabryk Grupy VELUX i spółek siostrzanych. W ciągu ostatnich trzech lat (2015–2017) firma Dovista zainwestowała 100 mln zł w rozwój Wioski Okiennej, a większość kwoty została przeznaczona na modernizację parku maszynowego oraz rozbudowę i rozwój zakładów produkcyjnych. W Wędkowych produkowane są drewniane okna fasadowe z okładzinami aluminiowymi marki Rationel i VELFAC. Rocznie w fabryce zużywanych jest 7 mln m. b. drewna i około 1 mln m² szyb. Najwyższej jakości produkty trafiają do klientów z Europy Zachodniej i Skandynawii.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.