Nowa wycinarka do glazury firmy Bosch

29.03.2012

GCT 115 Professional firmy Bosch to specjalistyczne urządzenie dla glazurników umożliwiające czyste i równe cięcie obrabianych materiałów. Wycinarka jest zaopatrzona w osłonę i zintegrowany system odsysania, które gwarantują czystą i niemal bezpyłową pracę.

Bosch rozszerza ofertę narzędzi dla glazurników o nową wycinarkę GCT 115 Professional, która służy do wydajnego i łatwego cięcia i wiercenia nawet w twardej glazurze. Urządzenie zaopatrzone jest w przestawną osłonę, która wraz ze zintegrowanym systemem odsysania pyłu zapewnia niemal bezpyłową pracę. Po zdjęciu osłony, co wykonuje się szybko i bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, możliwe jest wiercenie otworów w glazurze i kamieniu koronkami wiertniczymi. Koronki z nasypem diamentowym o trzech najpopularniejszych średnicach 25, 45 i 68 mm są standardowym wyposażeniem wersji wycinarki w walizce systemowej L-BOXX.

Ergonomiczny kształt nowej wycinarki został opracowany we współpracy z glazurnikami. Mały obwód rękojeści powoduje, że nowe urządzenie doskonale leży w dłoni, umożliwiając precyzyjne cięcie i wiercenie. Wysoką jakość pracy zapewnia również przezroczysta osłona, dzięki której powierzchnia robocza jest dobrze widoczna. Wydajny silnik o mocy 720 W i prędkości obrotowej na poziomie 11 000 obrotów na minutę gwarantuje wysokie tempo pracy.

 

 

Jeszcze lepszy rezultat zapewni zastosowanie stołu GTD 1 Professional i osprzętu Bosch. Dzięki niemu, każdy glazurnik może uzyskać stabilne środowisko pracy zabezpieczające zarówno podłoże, jak i obrabiany materiał. Stół pozwala na cięcie oraz wycinanie otworów w płytkach o wymiarach do 60×60 cm i grubości od 6 do 30 mm. GTC 1 Professional posiada stabilny zacisk mocujący oraz wytrzymałe kątowniki umożliwiające bezpieczne mocowanie płytek, nawet jedną ręką. Stół waży zaledwie 3,5 kg i jest łatwy do przenoszenia.

Aby uzyskać czyste krawędzie i mniej pęknięć podczas cięcia, najlepiej stosować diamentowe tarcze tnące Bosch „Best for Ceramic Extraclean”, zaś do szybkiego wiercenia w glazurze i kamieniu – diamentowe koronki wiertnicze Bosch do pracy na sucho z linii „Dry Speed” dostępne w średnicach od 14 do 83 mm.

 

Dane techniczne

GCT 115 Professional

Moc nominalna

720 W

Prędkość obrotowa bez obciążenia

11 000 min-1

System montażu narzędzi

M 14, 115 mm

Waga (bez kabla)

1,9 kg

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.