Nowa membrana do hydroizolacji

09.11.2012

Firma BASF opracowała kolejny produkt z zakresu chemii budowlanej zgodny z kryteriami programu LEED® oraz odpowiadający najwyższym standardom wykonawczym. Jest to wielofunkcyjna, wodoszczelna oraz wysoko elastyczna membrana Masterseal ® FX 6100 przeznaczona do izolacji przeciwwilgociowej betonu. Szczególnie polecana do miejsc podmokłych oraz piwnic.

 

Masterseal ® FX 6100 jest jednoskładnikową membraną cementową o skróconym czasie utwardzania, wykorzystywaną do wewnętrznych i zewnętrznych zastosowań – jako wodoodporna wyściółka konstrukcji chroniąca przed dostępem wody oraz do ochrony nawierzchni betonowych przed uwęglanowieniem i działaniem chlorków. Możliwa jest aplikacja produktu przez natrysk bądź za pomocą pędzla. Skrócony czas utwardzania ogranicza przestoje technologiczne między nakładaniem kolejnych warstw membrany, przez co można oddać obiekt do użytku dużo wcześniej. – Odstęp między nałożeniem następnej warstwy wynosi zaledwie dwie godziny, a zabezpieczany obiekt nadaje się do użytku już po trzech dniach.

Membrana zapewnia wysoką jakość zabezpieczenia już przy pokryciu warstwą o grubości 2 mm. Wytrzymuje ciśnienie wody sięgające 5 barów i zachowuje dużą elastyczność nawet w temperaturze -10oC (prace mogą być prowadzone w zimie) oraz przy pełnym zanurzeniu w wodzie. Jest odporna również na podciśnienie.

Dzięki lekkiej i wysoce stężonej formule na 1 metr kwadratowy warstwy grubości 2 mm potrzeba zaledwie 1,7 kg Masterseal 6100 FX. To znacznie mniej niż przy zastosowaniu innych produktów. 15-kilogramowe opakowanie Masterseal 610 FX zastępuje 25 kilogramów porównywalnych dwuskładnikowych produktów, które zazwyczaj wymagają dodatku 10 litrów płynnych polimerów. Znacząco zmniejszają się zatem potrzeby magazynowe, a także koszty transportu.

Membrana tworzy bardzo wytrzymałą powłokę, która nie kurczy się, nie kruszy i nie pęka pod wpływem niskiej temperatury. Prace dodatkowe, polegające na wykonaniu poprawek, są zbędne w przypadku wykorzystania tego materiału.

Formuła Masterseal FX 6100 opiera się na specjalnych sproszkowanych polimerach oraz środkach klejących. Materiał nie zawiera amoniaku i innych substancji o drażniącym zapachu i działaniu, może być więc stosowany w zamkniętych pomieszczeniach podczas normalnego dnia pracy. Jest dostępny w kolorach białym i szarym.

Zgodnie z kryteriami programu LEED® uzyskuje następującą klasyfikację:

• do dwóch punktów za wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu;

• do dwóch punktów za korzystanie z materiałów lokalnie dostępnych;

• oraz do jednego punktu za materiał niskoemisyjny.

 

Źródło: Basf

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.