Nowa inwestycja mieszkaniowa Sawy Apartments

20.03.2018

Stołeczna spółka Sawa Apartments zainicjowała kameralny projekt krakowski w dzielnicy Wola Duchacka. Jest nim budynek mieszkalny na 15 mieszkań u zbiegu ulic Pszennej i Klonowica.

Obiekt powstaje na działce o powierzchni 606 m² przy powierzchni zabudowy wynoszącej 195 m² Inwestycję zaprojektowało krakowskie studio projektowe Oleksy Polaczek Architekci, a jej generalnym wykonawcą jest również krakowska spółka Grupa M3.

W pięciokondygnacyjnym budynku powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 896 m². Parter zajmie jeden lokal użytkowy i dwa garaże. Na kondygnacjach mieszkalnych od drugiej do piątej znajdzie się pięć mieszkań jednopokojowych o powierzchniach od 26 do 38 m²; sześć mieszkań dwupokojowych o powierzchni 35–46 m²; cztery mieszkania trzypokojowe o powierzchni 50–72 m². Wszystkie mieszkania mają balkony klasyczne albo porte-fenêtre, a jedno z nich ma taras.

 

 

Wolno stojący, niepodpiwniczony budynek zlokalizowany jest w środkowej części działki. Przestrzeń wokół budynku będą stanowiły powierzchnie utwardzone w postaci ciągów pieszo-jezdnych oraz zieleń niska wpisująca się w naturalne środowisko tej dzielnicy Krakowa. Powierzchnia biologicznie czynna wyniesie 118 m².

 Stan surowy otwarty budynek osiągnie za około dwa miesiące. Obecnie rozpoczyna się betonowanie stropu nad drugim piętrem.

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in