Nowa generacja słupów oświetleniowych

05.10.2016

Słupy oświetleniowe Sapa są bezpieczne, multifunkcjonalne i estetyczne.

Szeroka gama słupów oświetleniowych Sapa Aluminium zawiera stożkowe i cylindryczne rozwiązania. Są one wytwarzane z bezszwowych rur aluminiowych i dostarczane jako szczotkowane aluminium. Jeśli jednak wymagania projektowe zakładają określone wybarwienie słupów, można je lakierować proszkowo bądź anodować.

Anodowanie jest jednym z najpowszechniejszych sposobów obróbki powierzchni aluminium i sprawia, że słupy otrzymują ładny matowy wygląd. Ten typ obróbki zwiększa ponadto wytrzymałość na korozję, tworzy powierzchnię brudoodporną, oferuje dekoracyjne wykończenie z trwałym kolorem i blaskiem, a także zapewnia przyjazną w dotyku i funkcjonalną powierzchnię. Elektrostatyczne lakierowanie proszkowe jest dostępne w szerokiej gamie kolorów. Można wybrać kolory RAL oraz kolory jako dB lub nawet swój własny kolor PMS, pasujący do lokalnego środowiska.

 

 

Słupy typu Non-Energy Absorbing to bardzo dobre rozwiązanie dla bezpieczeństwa biernego dla dróg krajowych i autostrad. W przypadku kolizji następuje rozpad części słupa, niezależnie od kierunku uderzenia. W przestrzeniach miejskich poruszamy się z mniejszą prędkością, ale za to ryzyko wpływu wtórnego jest wysokie. Z tego względu słupy wymagają spełnienia standardu High-Energy Absorbing. W tym celu integruje się słup z opatentowanym przez Sapa systemem „catch up”. Taka konstrukcja zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pasażerów, którego poziom jest ustalany na podstawie wyników ASI (Acceleration Severity Index) oraz THIV (Theoretical Head Impact Velocity).

Produkty Sapa są certyfikowane zgodnie z obowiązującą normą europejską EN 12899 i testowane zgodnie z normą EN 12767. Najnowsze słupy Sapa zostały wyposażone w profile wzmacniające, które są zgrzewane i rozszerzane wewnątrz profilu, przez co jest on jeszcze bardziej wytrzymały.

 

 

Słupy oświetleniowe Sapa dostarczają wielu możliwości. Można do nich dołączyć lub dobudować sygnalizację świetlną, znaki drogowe, gniazdka elektryczne, konstrukcje podtrzymujące dekoracje, banery, monitoring i ekwipunek bezpieczeństwa. Słupy multifunkcjonalne są dostosowane do autostrad, głównych dróg, dróg lokalnych, deptaków i gruntów sportowych. Standardowo słupy Sapa są wyposażone w drzwi aluminiowe z podwójnym zamkiem przesuwnym. W razie potrzeby, słup może być wyposażony w drugie drzwi w zależności od obliczeń wytrzymałościowych. Planując oświetlenie w miejscach szczególnie narażonych na akty wandalizmu, można wybrać drzwi z zamkiem Alulock, wyposażonym w śrubę ze stali nierdzewnej w kształcie owalu z mimośrodem wbudowanym tak, że można otworzyć zamek tylko za pomocą specjalnego klucza.

Do najnowszych osiągnięć grupy Sapa należy nowa generacja wolno stojących słupów oświetleniowych Soluxio, wykorzystujących do działania tylko energię słoneczną i magazynujących ją w kilku cylindrycznych zintegrowanych modułach słonecznych wraz z wbudowanymi akumulatorami. Soluxio dostosowują się do dostarczenia wymaganej ilości energii nawet w przypadku pochmurnej pogody, niskiej wydajności lub pośredniego działania promieni słonecznych. W zależności od ilości energii wymaganej, można wybrać konfigurację światła w słupie, czyli liczbę modułów słonecznych i baterii. Zmagazynowana energia może być wykorzystana do innych zastosowań, takich jak kamera, stacja pogody czy system GPS.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.