Narzędzia w akcji

30.09.2008

Compulevel to elektroniczna poziomnica, umożliwiająca samodzielny pomiar poziomów w terenie, nawet za istniejącymi przeszkodami, a FatMax RL350GRN – obrotowy niwelator, który doskonale sprawdzi się podczas wykonywania prac, wymagających wyjątkowej dokładności i dużego zasięgu pomiaru.

Obydwa produkty są nowością oferowaną przez firmę Stanley. Nowa elektroniczna poziomica to urządzenie, posiadające 15 zaprogramowanych funkcji, służących do wykonywania trudnych zadań pomiaru wysokości i niwelacji. Znajdą one zastosowanie niemal na każdym etapie budowania domu: od planowania terenu pod zabudowę, przez wykopy i budowę, aż po prace wykończeniowe oraz całościowe zagospodarowanie terenu. Wszystkie obliczenia wykonywane przy pomocy poziomnicy są niezwykle precyzyjne (praca po krzywej z dokładnością 3mm, zakres w pionie – 12 m, zakres w poziomie – koło o średnicy 60 m). Dzięki funkcji Carry (dowolna lokalizacja), pomiaru wysokości można dokonywać w nieograniczonych zakresach i z licznymi ustawieniami, a jednocześnie bez żmudnych obliczeń i licznych błędów. Poziomica tworzy inteligentny system, który umożliwia m. in. gromadzenie i opracowywanie danych, przeprowadzanie szybkich analiz i zestawień, a także tworzenie profili działek, odcinków oraz map topograficznych.

 W odróżnieniu od typowych laserowych systemów pomiarowych, wszystkie wyniki odczytów i analiz wyświetlane są w 0,0001 sekundy na dużym, czytelnym ekranie LCD. Podobnie jak całe urządzenie, ekran ten jest odporny na trudne warunki pogodowe. Istotnym atutem nowego produktu jest także pojemna pamięć zapisu danych, pozwalająca na zachowanie wyników 137 odczytów na nieograniczony czas, również bez baterii. Całe urządzenie jest zasilane jedną alkaiczną baterią 9V, która umożliwia jego pracę przez ponad 60 godzin.

{mospagebreak}
Natomiast nowy model obrotowego niwelatora laserowego – FatMax RL350GRN, jest urzadzeniem przeznaczonym do pracy wewnątrz i na zewnątrz, które znajduje zastosowanie zarówno przy pracach geodezyjnych, budowlanych, jak i wykończeniowych. Służy do przeprowadzania niwelacji. Wirujący promień lasera ułatwia precyzyjne wyznaczanie poziomów, pionów i niewielkich spadków, co znakomicie poprawia jakość pracy oraz zwiększa jej wydajność. Urządzenie skraca czas potrzebny na przygotowanie placu budowy, tyczenie pionowe i poziome, przygotowywanie wykopów pod fundamenty, określanie nachyleń terenu w celu odprowadzania wód czy kładzenie posadzek.

W niwelatorze zamontowano nowoczesną diodę, emitującą zieloną wiązkę laserową o zasięgu pomiaru dochodzącym nawet do 800 metrów (przy użyciu opcjonalnego detektora laserowego) i lepszej widoczności w porównaniu do powszechnie stosowanych laserów z wiązką czerwoną. Wyposażono go także w elektroniczny system samopoziomujący. Mechanizm ten sprawia, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Produkt cechuje przy tym duża dokładność pomiaru – 1,6 mm na 30 m. Niwelator posiada obudowę zgodną z normą IP57, odporną na trudne warunki pogodowe, zapewniającą wodoszczelność i pyłoszczelność. Także dzięki niej, niwelator RL350GRN pozwala na wykonywanie pomiarów w temperaturze od -6° aż do +49° C. Niwelator jest zasilany przez akumulator NiMh, umożliwiający pracę przez 11 godzin bez konieczności ładowania.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.