Modernizacja oświetlenia ulicznego w Krośnie

21.03.2019

Modernizacja, która obejmie oświetlenie na 167 ze 192 wszystkich ulic w Krośnie, przyniesie korzyści ekologiczne i oszczędności finansowe.

 

Fot. Fotolia.com

 

Wymiana aż 3543 ulicznych punktów świetlnych będzie trwała do końca 2020 r. Koszt całkowity tego przedsięwzięcia to 8,7 mln zł. Niskooprocentowana pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 8,6 mln zł pozwoli niemal w całości sfinansować tę inwestycję. Dodatkowo, przy sprawnym i terminowym prowadzeniu przedsięwzięcia, istnieje możliwość umorzenia pożyczki do 10% jej kwoty.

Po zainstalowaniu opraw LED, wymianie słupów, modernizacji szaf oświetleniowych, zainstalowaniu sterowania grupowego opraw i dowieszeniu przewodów oświetleniowych, przewiduje się znaczne oszczędności energii elektrycznej (końcowej) na poziomie 2347,20 MWh rocznie. Będzie to równoznaczne z ograniczeniem emisji dwutlenku siarki o 1,92 Mg/rok, zmniejszeniem emisji tlenków azotu (1,9341 Mg/rok), a także ograniczeniem emisji tlenku węgla (0,5915 Mg/rok). Zmniejszy się również emisja CO2 o 1833,16 Mg/rok. Ograniczenie emisji pyłów ogółem wyniesie: 0,1244 Mg/rok, co będzie skutkować czystszym powietrzem.

 

Czytaj też: Prawidłowe oświetlenie przejść dla pieszych i rowerzystów

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.