Mierniki BENNING – napięcie i prąd pod kontrolą

11.02.2015

Firma Benning, producent sprzętu diagnostycznego, poszerzyła ofertę o nowe rozwiązania, które pozwalają na pomiar nawet dużych wartości prądu. Innowacyjne urządzenia CFlex 1 oraz CFlex 2, dostępne na polskim rynku dzięki firmie LŁ, umożliwiają wykonywanie pomiarów prądu AC do 3000 A zarówno w pojedynczych przewodach, jak i w wiązkach.

Miernik CFlex 1 składa się z elastycznych cęgów, które umożliwiają objęcie wiązki przewodów o średnicy aż 46 cm. Dzięki temu elektrycy i elektromonterzy mają niemal nieograniczone możliwości pracy. Co więcej, cęgi są niewielkie i można włożyć je w każdą szczelinę między przewodami. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość podłączenia do każdego rodzaju multimetru, który wskaże wynik pomiaru. Jest to rozwiązanie praktycznie niespotykane na rynku, ale firma Benning tak przygotowała swoje adaptery, aby były kompatybilne nie tylko z jej urządzeniami pomiarowymi. Drugi miernik CFlex 2 jest bardziej rozbudowanym modelem – ma wyświetlacz oraz umożliwia pomiar metodą TRUE RMS, zapewniając wysoką dokładność nawet zniekształconego sygnału.

 

Miernik CFlex 1

 

Uzupełnieniem oferty mierników Benning są modele Dutest Pro oraz Tritest Pro. Te innowacyjne urządzenia cechuje nowy design oraz dodatkowe funkcje. Miernik Dutest Pro Benning wskazuje poziom mierzonej rezystancji na diodach i sygnalizuje wynik sygnałem dźwiękowym i/lub świetlnym. Urządzenie to pozwala na ustawienie natężenia dźwięku tak, aby dostosować głośność do naszych potrzeb i środowiska pracy. Jeśli wykonamy pomiar ciągłości, ale podłączymy miernik do przewodów pod napięciem, usłyszymy sygnał dźwiękowy i rozbłysną dwie czerwone diody (przy wykryciu napięcia przemiennego). W przypadku, gdy na zaciskach miernik wykryje napięcie stałe, zaświeci się jedna dioda.

Miernik Tritest oprócz wzornictwa ma te same zalety, co jego poprzednik. Służy do sprawdzania faz oraz ich kolejności w sygnale trójfazowym. Oba testery mają wysoce wydajne LED-owe źródło światła, pozwalające doświetlić miejsce pomiaru. Wyposażone są także w uchwyt magnetyczny, umożliwiający przymocowanie do metalowych konstrukcji oraz uchwyt umożliwiający zaczepienie o pasek.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.