Gorzowski AWF zyskuje nowe oblicze

11.02.2015

W dawnym budynku akademika swoją siedzibę znajdzie Wydział Fizjoterapii AWF. Trwają prace remontowe w obiekcie. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Skanska przejęła realizację inwestycji po poprzednim wykonawcy, który nie dokończył zadania. Nasze prace zaczęliśmy od inwentaryzacji i sprawdzenia instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych – mówi Marcin Małycha, kierownik budowy, Skanska. – Uruchomiliśmy już instalację centralnego ogrzewania. Obecnie trwają prace wykończeniowe (szpachlowanie ścian, malowanie, układanie płytek), a także związane z zagospodarowaniem terenu pomiędzy funkcjonującym a remontowanym budynkiem AWF. Tę przestrzeń zrealizujemy w stylu nawiązującym do ogrodu francuskiego. Wykonamy elementy małej architektury, alejki, klomby, 5 fontann, nawierzchnie z kostki granitowej i bazaltowej o łącznej powierzchni ok. 4500 m2, ponadto nasadzimy ponad 2500 krzewów. Będzie to miejsce relaksu dla studentów. W najbliższym czasie rozpoczniemy montaż stolarki drzwiowej, wewnętrznych parapetów z kamienia i wykładzin PCV. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, w marcu zaczniemy wykonanie elewacji.

Remontowany budynek dydaktyczny to obiekt składający się z 5 kondygnacji. Standard wykończenia będzie wysoki. Posadzki i lamperie zostaną wykonane w okładzinach z płyt kamiennych, elewacja z klinkieru (łącznie niecałe 4000 m2), płyt kamiennych (ok. 1000 m2) i ze szkła. Prace sfinalizujemy do końca czerwca 2015 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.