MDC² Park Gliwice – nowa inwestycja magazynowa

25.08.2021

MDC² Park Gliwice dostarczy 52 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowo-logistycznej. Będzie gotowy w II kwartale 2022 r.

 

MDC² Park Gliwice

 

MDC² Park Gliwice będzie zlokalizowany w Gliwicach, u zbiegu autostrad A1 i A4 (Węzeł Sośnica) – jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, łączących wschód z zachodem i północ z południem Polski. Na nową inwestycję magazynową dewelopera MDC² o powierzchni 52 000 m ² złożą się trzy budynki z możliwością podziału na mniejsze moduły, skrojone na potrzeby całego spektrum klientów od operatorów logistycznych, poprzez przedstawicieli branży e-commerce, po firmy produkcyjne.

MDC² Park Gliwice zostanie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zespół budowlany będzie dążył do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W projekcie przewidziano także zewnętrzny obiekt sportowy dla najemców oraz innowacyjne tereny zielone.

ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance) wpisuje się w strategię firmy MDC² – wszystkie jej obiekty spełniają wysokie standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadających się do recyklingu, dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Działka inwestycyjna, na której powstanie MDC² Park Gliwice, o powierzchni 13,4 ha znajduje się w jednym z najbardziej strategicznych miejsc na mapie Gliwic. Zlokalizowana przy ulicy Pszczyńskiej, głównej arterii komunikacyjnej miasta, nieruchomość będzie miała dogodny dojazd do autostrad A1 i A4, a także komunikację miejską oddaloną o zaledwie kilka minut drogi. W promieniu niespełna 100 km znajdują się również trzy międzynarodowe porty lotnicze: Katowice, Kraków i Ostrawa.

Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziano na III kwartał 2021 r., a ich zakończenie na II kwartał 2022 r. Deweloper zrealizuje całość projektu na zasadach spekulacyjnych, kierując się przy tym rozpoznaniem rynku i zapotrzebowania ze strony najemców na gotową do użytkowania powierzchnię.

 

Czytaj także:

Park Rzeszów Airport II – ruszyła budowa

Hegelmann Hub Poland – kompleks transportowy za 110 milionów złotych

Panattoni Park Błonie III z powierzchnią 90 000 m²

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in