Hegelmann Hub Poland – kompleks transportowy za 110 milionów złotych

10.08.2021

Inwestycję zrealizuje STRABAG.

 

Hegelmann Poland to jedna z największych firm transportowych w Polsce. Flota przewoźnika liczy ponad 2000 samochodów ciężarowych. Firma zatrudnia ponad 7 000 osób w 32 oddziałach w Europie i USA.

W lipcu 2021 r. w Żarskiej Wsi (województwo dolnośląskie), w pobliżu węzłów transgranicznych w Zgorzelcu i Jędrzychowicach, wmurowano kamień węgielny pod budowę kompleksu Hegelmann Hub Poland.

 

Hegelmann Hub Poland

 

Centrum operacyjne Hegelmann powstaje na działce o powierzchni 11,6 ha. Na tym terenie znajdzie się biuro firmy, strefy dla kierowców, pojazdów oraz przewoźników. Strefę biurową zaprojektowano w trzykondygnacyjnym budynku. Przewidziano tam przestrzeń dla zespołu Hegelmann Poland oraz dodatkowe miejsce dla partnerów biznesowych firmy, a także innych przewoźników – w sumie około 60 dodatkowych biur dla podmiotów zewnętrznych.

 

Zobacz:

Centrum logistyczne GLP w Lędzinach w budowie

Panattoni Park Kalisz – ruszyła budowa

Park Poznań East Gate – nowy obiekt magazynowo-produkcyjny

Kompleks magazynowy AZZ – w Radomiu powstanie nowy BTS

Terminal JAS-FBG S.A. powstanie pod Lublinem

MLP Gorzów Wielkopolski – nowoczesne centrum dystrybucyjne

 

W strefie usługowej będzie zaplecze dla samochodów ciężarowych. W budynku o powierzchni ponad 6,8 tys. m kw. zaplanowano miejsca usług warsztatowych, stację diagnostyczną, lakiernię i myjnię dopasowaną do gabarytów TIR. Wybudowany zostanie również magazyn o powierzchni 5,9 tys. m kw. z częściami zamiennymi oraz oponami. Parkingi wokół biura, hotelu, stref usługowych oraz magazynów pomieszczą jednocześnie 220 ciężarówek i 450 aut osobowych.
W obrębie Hegelmann Hub Poland powstanie także hotel z 750 miejscami noclegowymi. Pokoje zaprojektowano specjalnie dla kierowców wracających z europejskich tras w ramach obligatoryjnych przerw narzuconych przez pakiet mobilności.

 

Inwestycja zakończy się w drugiej połowie 2022 r.

 

STRABAG

 

Polecamy:

Produkty budowlane

Logistyka – najnowsze inwestycje w Polsce

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.