Mazowiecka S8 – jest umowa na odcinek do granicy województwa podlaskiego

03.02.2016

Na niemal 250 mln zł opiewa podpisany 2 lutego kontrakt na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 – od istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa podlaskiego. Ten fragment wybuduje firma POLAQUA.

Zgodnie z umową za 22 miesiące (bez okresów zimowych), czyli w III kwartale 2018 r., ma być gotowe 9,4 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, która połączy istniejącą obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej z podlaską częścią S8 (ta ma być w całości oddana do użytku jeszcze w 2017 r.). Wraz z nią powstanie ok. 24 km dróg serwisowych, łącznic itp.

Na tym odcinku drogi S8 nawierzchnia będzie wykonana w technologii asfaltowej. Obie jezdnie zostaną rozdzielone pasem zieleni, który będzie zarazem rezerwą terenu pod dobudowę – w razie potrzeby – 3 pasa ruchu.

 

Podstawowe dane:

– długość odcinka – 9,4 km

– liczba wiaduktów – 4

– liczba przejść ekologicznych dla dużych zwierząt – 5 szt.

– 1 kładka dla pieszych

– nośność 115 kN/oś

– gwarancja – 10 lat

Wartość podpisanej umowy na roboty budowlane: 248,89 mln zł brutto.

Również 2 lutego białostocki Oddział GDDKiA podpisał umowę na nadzór inwestorski nad tym samym odcinkiem „eski”. Pełnić go będzie konsorcjum z liderem Getinsa Polska Sp. z o.o. Wartość umowy to 7,7 mln zł.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.