Marka Schaeff wraca na rynek

15.02.2017

Spółka Yanmar ponownie wprowadza wysokiej jakości markę Schaeff na rynek maszyn budowlanych.
 

Yanmar, przejmując od Terex Corporation w październiku 2016 r. segment kompaktowych maszyn budowlanych produkowanych w Crailsheim, postanowiła kontynuować 80-letnią tradycję firmy. Od stycznia minikoparki, midikoparki, koparki mobilne i ładowarki kołowe ponownie wchodzą do oferty pod nazwą Schaeff.

W pierwszym kwartale Schaeff wprowadza na rynek trzy nowe maszyny z nowoczesną technologią silników Euro Stage IV. Są to koparka mobilna Schaeff TW95, midikoparka Schaeff TC125 i ładowarka kołowa Schaeff TL120. Gama produktów w segmencie minikoparek zostanie rozszerzona o modele Schaeff TC08 i TC10.

Firma Schaeff została założona w 1937 r. w Langenburgu przez Karla Schaeffa. Początkowo zajmowała się produkcją urządzeń dla rolnictwa. W latach powojennych pierwszą znaczącą innowacją dla branży budowlanej była ładowarka zasięrzutna. Do lat dziewięćdziesiątych firma opracowała jeszcze wiele innowacji, które miały znaczący wpływ na rozwój całej branży. W 2001 r. firma Schaeff została przejęta przez korporację Terex. Od października 2016 r. fabryka w Crailsheim jest częścią grupy Yanmar, a od 1 stycznia 2017 r. wchodzi w skład Yanmar Compact Germany. Dealerem Yanmar Compact Germany w Polsce jest Firma ASbud Sp. z o.o.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in