Lepsza termoizolacyjność przemysłowych bram segmentowych

03.06.2011

Mocowanie ościeżnicy ThermoFrame z zastosowaniem przegrody termicznej między ościeżnicą a ścianą budynku.

Efektywne zarządzanie energią ma coraz większe znaczenie, zarówno z przyczyn ekonomicznych, jak i ekologicznych. Dlatego wymagania inwestorów dotyczą nie tylko jak najlepszej izolacyjności cieplnej samej fasady budynku, lecz także rozwiązań zastosowanych w bramach.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma Hörmann oferuje teraz montaż bram segmentowych z zastosowaniem przegrody termicznej. Nowa ościeżnica ThermoFrame jest oddzielona od ściany przegrodą termiczną, co istotnie poprawia właściwości termoizolacyjne całej bramy. W przypadku bramy DPU firmy Hörmann o powierzchni dziewięciu metrów kwadratowych, stosowanej w logistyce świeżych produktów, oszczędności sięgają nawet 40 procent.

ThermoFrame polepsza izolacyjność cieplną bramy, powodując przerwanie przewodzenia ciepła przez stalową ościeżnicę z pomieszczeń do ściany.

Ościeżnica ThermoFrame jest wyposażona w wytrzymałą ramę z tworzywa sztucznego, która zwiększa także szczelność bramy, oraz dodatkową szeroką „wargę” uszczelniającą, która przykrywa uszczelkę bramy i tworzy w ten sposób drugą płaszczyznę uszczelnienia.

 

Podwójne uszczelki: dodatkowe wargi uszczelniające na bocznym węgarze (z lewej) i przy mocowaniu do nadproża (z prawej) powodują, że bramy segmentowe Hörmann są jeszcze bardziej szczelne.

 

Lepsza izolacyjność cieplna: mocowanie ościeżnicy ThermoFrame poprzez zastosowanie przegrody termicznej między ościeżnicą bramy a ścianą budynku oraz zastosowanie dodatkowych uszczelek poprawia właściwości termoizolacyjne przemysłowych bram segmentowych Hörmann nawet o 40 procent. Zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną: kolor żółty oznacza miejsca największych strat ciepła.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.