„Koszarowiec” UAM zostanie zmodernizowany

30.04.2021

„Koszarowiec” UAM w Poznaniu będzie zrewitalizowany i przebudowany na obiekt naukowo-badawczy Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz na Wielkopolską Bibliotekę Prawniczą.

 

„Koszarowiec”

 

„Koszarowiec” Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu to trzykondygnacyjny budynek o wysokości niespełna 13 m. Został wybudowany w XIX w. i służył stacjonującej tam jednostce wojskowej. Powierzchnia całkowita obiektu to aż 5856,81 m², a kubatura wynosi 28 066,43 m³.

Podpisano umowę na zmodernizowanie obiektu z firmą Alstal Grupa Budowlana z Bydgoszczy. W ramach inwestycji zostanie zrewitalizowany obszar powojskowy przy al. Niepodległości 53 w Poznaniu poprzez przebudowę „Koszarowca” na obiekt naukowo-badawczy Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz na Wielkopolską Bibliotekę Prawniczą. Wewnątrz budynku zostanie przeprowadzony generalny remont, dzięki czemu będzie on mógł być używany w całości. Dodatkowo zrewitalizowana zostanie elewacja, która odzyska swój dawny blask.

 

„Koszarowiec”

 

Dzięki inwestycji zabytkowy „Koszarowiec” zmieni się w nowoczesny obiekt, który dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajdą się w nim m.in.: Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna, pomieszczenia dla administracji i pracowników Wydziału Prawa, a także Wielkopolska Biblioteka Prawnicza z czytelnią i wypożyczalnią. Z biblioteki korzystać będą mogli nie tylko studenci, lecz także wszyscy mieszkańcy miasta.

Inwestycja powinna być zakończona do końca 2022 roku, a jej wartość to 37,6 mln zł.

 

„Koszarowiec”

 

Rewitalizacja obszaru powojskowego przy al. Niepodległości 53 to nie jedyna inwestycja firmy Alstal realizowana dla Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Firma buduje także nowoczesny akademik na kampusie Morasko, a w przeszłości wyremontowało Collegium Heliodori Święcicki w Poznaniu.

 

Przeczytaj też:

Zeroenergetyczny obiekt Politechniki Poznańskiej

Lubelska Biblioteka na Poziomie z nagrodami w konkursach architektonicznych

Fort VII w Poznaniu przechodzi remont

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in