Konkurs termomodernizacyjny

12.02.2009

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił konkurs projektów w ramach działania 9.3 – Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie od 2 lutego do 6 marca 2009 r.
Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu w ramach Działania 9.3: wszystkie projekty zgodne z celami ww. działania określonymi w punkcie 12 Szczegółowego opisu projektów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, tzn.: inwestycje w zakresie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, w tym zmiany wyposażenia obiektów w urządzenia o najwyższej, uzasadnionej ekonomicznie klasie efektywności energetycznej związanych bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją budynku.
Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach Działania 9.3:
– jednostki samorządu terytorialnego oraz ich grupy – związki, stowarzyszenia
i porozumienia JST,
– podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego nie będące przedsiębiorcami,
– organy władzy publicznej, w tym organy administracji rządowej, organy kontroli państwowej i ochrony prawa, sądy i trybunały,
– organy policji, straży pożarnej (w tym również OSP), straży miejskiej,
– państwowe szkoły wyższe,
– samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej.
– organizacje pozarządowe, kościoły, kościelne osoby prawne i ich stowarzyszenia oraz inne związki wyznaniowe.
Na dofinansowanie projektów przewidziano kwotę 166 893 292 zł ze środków Funduszu Spójności.

Więcej na www.nfosigw.gov.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.