Konkurs Pierwsze okno PCV w Polsce

06.02.2009

Miliony okien PCV w polskich domach i mieszkaniach, ale które z nich było pierwsze? Już niedługo będziemy znali odpowiedź, a wszystko za sprawą konkursu, który rusza 1 lutego 2009.

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie
Okna PCV pojawiły się w naszych domach już w latach 70-tych. Wtedy to okrzyknięte zostały „nowinką techniczną”, stanowiąc chlubną ozdobę wnętrz. Dziś, po prawie 40–stu latach, doceniając ich niewątpliwy wkład w poprawę standardu warunków mieszkaniowych Polaków, chcemy odnaleźć to pierwsze, wyjątkowe okno oraz jego obecnych właścicieli. Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy sądzą, iż mogą być posiadaczami pierwszych okien PCV w Polsce.

Wiek i właściwości okna
W konkursie może wziąć udział każdy, kto jest posiadaczem okna, które zostało wyprodukowane przed rokiem 1985. Żeby udowodnić wiek okna, należy przedstawić źródło, które pomoże ustalić wiarygodność zgłoszenia. Może być nim przekaz ustny, osobisty udział w montażu, informacja prasowa z danego okresu, dokument odbioru montażu albo zakupu okna czy informacja ze spółdzielni mieszkaniowej o wymianie. Dodatkowo okno zgłoszone do konkursu musi być oknem z PCV, w całości wyprodukowanym i zamontowanym w Polsce, tzn. którego części składowe czyli: szyby zespolone oraz profile z PCV zostały wyprodukowane oraz złożone do postaci finalnej w naszym kraju.

Rejestracja zgłoszenia
Konkurs trwa od 1 lutego do 31 marca 2009 roku.
Jeżeli ustalimy już wiek naszego okna to kolejnym krokiem jest rejestracja zgłoszenia, a tej dokonać możemy na oficjalnej stronie konkursu www.pierwsze-okno.pl.
Na stronie znajduje się również Regulamin Konkursu, który szczegółowo określa kryteria wyboru Pierwszego Okna PCV.

Nagroda dla zwycięzcy
Tytuł posiadacza najstarszego okna PCV w Polsce to nie jedyna gratyfikacja, którą otrzyma zwycięzca. To także darmowa wymiana okien we wskazanym lokalu do kwoty 20 000 zł.

Organizatorem konkursu jest agencja GutPR.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.