Kongres Nowoczesnego Budownictwa

21.09.2020

Podczas Kongresu Nowoczesnego Budownictwa rozmawiano o innowacyjnych narzędziach wykorzystywanych w branży budowlanej.

 

 

W trakcie Kongresu Nowoczesnego Budownictwa, który odbył się 12 września w G2A Arena w Jasionce, architekci, inżynierowie, konstruktorzy i inwestorzy dyskutowali o innowacyjnych narzędziach wykorzystywanych dziś w branży budowlanej. Przedstawiono także możliwości i zalety systemu BIM, który pozwala, aby inwestor oraz wykonawca uniknęli dodatkowych kosztów, jakie pojawiają się na etapie budowy, dla której nie przewidziano wszystkich kolizji. W zakresie BIM omówiono certyfikację organizacji w realizacjach nowoczesnego budownictwa oraz przykłady inwestycji.
Odbyło się również certyfikowane szkolenie na temat dokumentacji kontraktowej BIM i zabezpieczenia interesów w zakresie wymagań inwestora. Omówiono rynek nieruchomości w Rzeszowie, odmieniony pandemią koronawirusa. Prezentacje wygłosili: Michał Zając – Graitec, Maciej Łoboz – MWM Architekci, Jaromir Rajzer – wiceprezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Pośredników i Doradców Rynku Nieruchomości, Andrzej Samsonowicz i Przemysław Nogaj – Autodesk, prof. dr inż. Piotr Nazarko – Politechnika Rzeszowska, Katedra Mechaniki Konstrukcji. Całość podsumował Grzegorz Dubik – przewodniczący rady Podkarpackiej OIIB.
BIM jest technologią niesłychanie pomocną w projektowaniu, planowaniu i realizacji inwestycji. Przedstawione w trakcie kongresu prezentacje systemu i zrealizowanych za jego pomocą projektów pokazały, jak w przyszłości będzie wyglądać projektowanie oraz w jakim stopniu już cyfryzacja wkroczyła w obszar budownictwa.

 

Grzegorz Dubik
przewodniczący Podkarpackiej OIIB

 

Czytaj także: BIM – teraźniejszość i bliska przyszłość

Koronawirus a rynek nieruchomości

Metodologia BIM w inwestycjach drogowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.