Kongres ESG Polska Moc Biznesu już w grudniu

08.11.2023

III Kongres ESG Polska Moc Biznesu odbędzie się 4 grudnia 2023 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Cenieni eksperci ze świata biznesu, NGO oraz przedstawiciele środowisk akademickich i administracji spotkają się po raz kolejny, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniami w duchu idei ESG.

 

Kongres ESG

 

Kongres ESG Polska Moc Biznesu ma na celu pokazanie, jak optymalizacja wykorzystania zasobów, możliwości i perspektyw pozwala działać w duchu odpowiedzialności biznesowej, zrównoważonego rozwoju oraz świadomej transformacji. To kolejna okazja do wzajemnego dialogu między przedstawicielami kadr kierowniczych, środowisk akademickich, NGO oraz administracji centralnej i samorządowej. Ubiegłoroczna edycja wydarzenia odniosła duży sukces, uzyskując 2 mln dotarcia dzięki kampanii OOH i zasięgu na poziomie 25 mln odbiorców.

– Dziś firmy, zwłaszcza te największe, wyróżnia silne nastawienie na działania prospołeczne. Stają się one liderami, którzy oprócz swojego core biznesu zajmują się projektami wykorzystywanymi przez społeczeństwo – mówił gość ubiegłorocznej edycji wydarzenia Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego S.A. – Odpowiedzialny mecenat różnych sfer życia społecznego to dziś wizytówka każdej poważnej firmy.

W związku z tym Kongres ESG Polska Moc Biznesu już po raz trzeci połączy wybitnych gości, ekspertów działających w duchu idei ESG oraz uczestników, stając się przestrzenią do wymiany doświadczeń, inspiracji i zdobywania nowej wiedzy opartej na innowacyjnych rozwiązaniach tworzonych dla środowiska, społeczeństwa oraz sektora gospodarczego.

– Sukces łatwo jest osiągnąć, dużo trudniej go utrzymać – komentuje gość poprzedniej edycji Ewa Chodakowska, sportowczyni, inwestorka i przedsiębiorczyni. – Namawiam wszystkich do autentyczności. Bądźcie sobą w biznesie, zaufajcie sobie. Życzę wam dużo poczucia, że razem możemy więcej.

 

Kongres ESG Polska Moc Biznesu – trzy sceny w myśl idei ESG

Po raz kolejny prelegenci, goście i uczestnicy spotkają się w ramach trzech segmentów, z których każdy będzie odpowiadał poszczególnym scenom tematycznym. Dyskusje i spotkania będą toczyć się w obrębie trzech filarów odnoszących się do idei ESG. Eksperci poruszą tematykę związaną m.in. z redefinicją motoryzacji, energetyką, gospodarką obiegu zamkniętego, work-life balance, zrównoważonym budownictwem czy rolą sztucznej inteligencji w biznesie i codziennym życiu.

 

Ekologiczna Polska – pytania o klimat i surowce naturalne

Realizując temat ESG, eksperci związani z sektorem środowiska naturalnego poruszą problematykę dostaw energii i wody czy gospodarowania odpadami. W ramach prowadzonych dyskusji możliwe będzie poszukanie odpowiedzi na pytania o to, czy cele klimatyczne mogą wspierać zrównoważony rozwój kraju lub jak w świadomy sposób obniżać zużycie surowców naturalnych. Scena związana z dziedziną ekologii stanie się także przestrzenią do eksperckich dyskusji m.in. na temat bezpieczeństwa dostaw żywności, energetyki wiatrowej czy zrównoważonego zakupu usług transportowych.

 

Work-life balance, zdrowie publiczne i samorządy, czyli moc społeczna

Kolejna scena to okazja, by spojrzeć na odpowiedzialność społeczną w wielu nowych kontekstach. Dyskusje i debaty będą toczyć się w ramach filaru Moc Społeczna, a zaproszeni goście podejmą m.in. tematykę work-life balance czy aktywności fizycznej. Spotkania prowadzone w tej sekcji będą także przestrzenią do przybliżenia wyzwań stojących przed branżą farmaceutyczną i medyczną. W duchu wzajemnego szacunku oraz równowagi skupią się również na sile małych ojczyzn i lokalnego kapitału, a także na problemach wynikających ze społecznej odpowiedzialności oraz nierówności płci.

 

Wpływ biznesu a finansowanie zrównoważonego rozwoju

Ostatni z filarów odnoszący się do idei ESG skupi się na poruszeniu istotnych trendów i innowacji w zakresie gospodarki. Zaproszeni do debat oraz paneli dyskusyjnych goście poruszą tematy związane z finansowaniem zrównoważonego rozwoju i budownictwa. Sekcja ta stanie się także przestrzenią do poszukiwania odpowiedzi na pytania o szanse i zagrożenia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, przywództwem w dobie ESG i local contentem.

Uczestnicy III edycji Kongresu Polska Moc Biznesu będą mogli wziąć udział w debatach, dyskusji przy okrągłych stołach, power speeches i key notes, czyli wystąpieniach inspirujących osób publicznych. Nazwiska prelegentów poznamy w kolejnych tygodniach, jednak organizatorzy już teraz zapewniają, że uczestnicy mogą liczyć na udział wybitnych gości.

 

Gala nagród „DNA – bo pomaganie mamy w genach”

Wydarzenie zwieńczy Gala Polskiej Mocy Biznesu, podczas której wręczone zostaną nagrody przeznaczone dla laureatów konkursu „DNA – bo pomaganie mamy w genach”. Trójkę finalistów w każdej z trzech grup konkursowych wyłoni jury. Decydujący głos zyskają także internauci, którzy będą mogli wybrać proponowanych laureatów w ramach głosowania online. Zamykającą III edycję kongresu galę uświetnią występy wybitnych polskich artystów.

 

 

Czytaj także:

V Forum Ekspertów

Forum Termomodernizacja 2023

Networking Budowlany 2.0

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in