Klej do cienkich spoin Grupy Prefabet

21.05.2013

Zaprawa murarska Grupy Prefabet jest przeznaczona do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych, elewacji, ogrodzeń oraz wszelkich prac murarskich prowadzonych na zewnątrz lub wewnątrz budynków z użyciem bloczków i płytek wykonanych z betonu komórkowego.

Klej do cienkich spoin Grupy Prefabet jest suchą mieszanką cementu, dodatków mineralnych, piasku oraz domieszek chemicznych poprawiających właściwości użytkowe, dlatego doskonale nadaje się do tworzenia połączeń metodą cienkowarstwowego klejenia. Dzięki odpowiednim parametrom pozwala radykalnie ograniczyć powstawanie mostków termicznych. Zaprawa doskonale sprawdzi się więc w przypadku budynków energooszczędnych i domów pasywnych.

 

 

Dzięki temu, że jest mieszanką odpowiednich składników, by otrzymać gotową do nakładania zaprawę, należy jedynie dodać wody i dokładnie wymieszać. Tak przygotowana masa zachowuje swoje właściwości robocze przez ok. 2h, natomiast w przypadku zgęstnienia wystarczy ją tylko ponownie wymieszać. Nie ma w tym przypadku konieczności dodawania wody, która mogłaby pogorszyć właściwości użytkowe zaprawy. Klej ten charakteryzuje się również dobrą plastycznością, przez co z łatwością dopasowuje się do kształtu materiałów budowlanych. W połączeniu z doskonałą przyczepnością i krótkim czasem schnięcia (ok. 10 min) zapewnia przyspieszenie prowadzonych prac. Warto również podkreślić właściwości mrozoodporne zaprawy, dzięki którym bez obaw można ją wykorzystywać na zewnątrz.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.