Kalkulator grubości izolacji – nowe narzędzie „Czystego Powietrza”

12.06.2020

Kalkulator grubości izolacji ma pomóc starającym się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego w ramach „Czystego Powietrza”.

 

Fot. Shutterbug75 – pixabay.com

 

Kalkulator grubości izolacji dla wnioskodawców programu „Czyste Powietrze” przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii. na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narzędzie ma pomóc wyliczyć grubość termoizolacji domu przy ociepleniu wybranych przegród budowlanych (m.in. ścian, stropodachu, podłóg), oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Parametry zostały dobrane tak, aby użytkownik mógł wybrać właściwy rodzaj i grubość materiału izolacyjnego, mając pewność, że po przeprowadzeniu termomodernizacji wybranych przegród będą one spełniać obowiązujące i przyszłe wymagania techniczne (WT 2021), które wejdą w życie od 31.12.2020 r. (zgodnie z rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, tj. Dz.U. z 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.). Kalkulator cechuje intuicyjność i łatwość obsługi.

Dostępny jest na: kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl lub czystepowietrze.gov.pl (zakładka „Warto wiedzieć”). Będzie też udostępniony na portalach beneficjenta wszystkich wojewódzkich funduszy.

 

 

Czytaj także:

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.