ISO I3 – dachowe okno obrotowe

25.07.2017

Obrotowe okna ISO I3 Okpol to rozwiązanie, które zaprojektowano z myślą o oszczędzaniu energii cieplnej w budynku nawet w przypadku najbardziej wymagających konstrukcji budowlanych.

Ich trzyszybowy wariant opiera się na pakietach o grubości 36 mm, które wyposażone są w nie jedną, a dwie ramki dystansowe oraz dwie powłoki niskoemisyjne, co pozwala na uzyskanie maksymalnych zysków z promieniowania słonecznego przy jednoczesnym ograniczeniu strat cieplnych do minimum.

Aktualnie obowiązujące wymagania sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła w obrębie stolarki dachowej został zmniejszony o 0,2 W/m²K i wynosi 1,3 W/m²K.

– Projektując ISO I3 poszliśmy o krok dalej. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna wynosi Uw=0,93 W/m²K, a w przypadku szyby jest to wartość na poziomie Ug=0,5 W/m²K, co plasuje je w czołówce rozwiązań przygotowanych na kolejne nowelizacje przewidziane w roku 2020 – podkreśla Marcin Demski, ekspert firmy OKPOL.

W przypadku modeli okien ISO I3 z 4 uszczelkami osiągnięto czwartą, najwyższą klasę szczelności w zakresie przepływu powietrza. Niezależnie od liczby zastosowanych uszczelek, okna dachowe OKPOL cechuje bardzo dobre funkcjonowanie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

 

 

Dzięki łatwemu dostępowi do całej powierzchni przeszkleń oraz poszczególnych elementów stolarki, użytkowanie i pielęgnacja okna jest prosta, intuicyjna i nie wymaga specjalnego przygotowania. Okno obrotowe można bowiem stosować w przypadku ścianki kolankowej o zróżnicowanej wysokości, w dachach o kącie nachylenia od 15 do 90°. W przypadku pakietów trzyszybowych OKPOL nie występuje typowy dla energooszczędnej stolarki problem skraplania się pary wodnej na zewnętrznej, chłodnej tafli szkła. Specjalna powłoka antyroszeniowa pomaga skutecznie wyeliminować zjawisko „zaparowanych okien”.

ISO I3 ma funkcjonalne i trwałe wyposażenie, wybierane z szerokiej palety akcesoriów. Oferowana w standardzie klamka z kluczykiem chroni przed otwarciem skrzydła z zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. O przepływ świeżego powietrza dba z kolei nawiewnik oraz klamka z funkcją mikrouchylenia. Całość uzupełnia elegancka i estetyczna konstrukcja oparta na klejonym drewnie sosnowym.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in