Irenhof – tymczasowe mieszkania

11.08.2014

Irenhof to innowacyjny projekt oparty o tymczasowe konstrukcje, które będą pełniły funkcje apartamentów mieszkalnych nawet przez kilkanaście lat. Obiekt powstał w ciągu zaledwie trzech miesięcy wraz z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. Elementy użyte do budowy zostały wyprodukowane we wrocławskim oddziale firmy Neptunus.

Tymczasowe konstrukcje, które oferuje firma Neptunus sprawdziły się już na wielu polach – jako tymczasowe magazyny logistyczne, centra dystrybucyjne, hale wystawowe, centra handlowe czy obiekty eventowe. Jednak postęp technologiczny i wysoka jakość obiektów sprawiła, że zainteresowały się nimi władze miasta Panningen, które stanęły przed problemem niewystarczającej powierzchni mieszkaniowej. Wraz z rozwojem gospodarczym oraz zmianami na rynku pracy w Panningen, które leży niecałe 50 km od Eindhoven, wzrosło zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe. W poszukiwaniu pracy przyjeżdżają tu pracownicy tymczasowi, których rynek mieszkaniowy nie był w stanie pomieścić. Postawiono więc na rozwiązanie tymczasowe, które najlepiej odpowiada zmiennym potrzebom rynku. W efekcie powstał piętrowy budynek o wymiarach 10 x 36 m, mieszczący 16 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 30 m² i 4 mieszkania trzypokojowe o powierzchni 60 m².

Projekt powstał w systemie Flexolution, z gotowych, ekologicznych elementów, które charakteryzują się żywotnością nawet do 20 lat i możliwością ponownego wykorzystania zdemontowanych komponentów. Wybudowany z aluminium budynek stanął na solidnych fundamentach, które zapewniają dobrą izolację, a zainstalowane panele słoneczne służą do ogrzewania obiektu. Elewacja została wykonana z użyciem drewnianych belek, co sprawia, że budynek wygląda nowocześnie i ciekawie. Dzięki temu, że aluminium jest dużo lżejsze od stali, zespół Neptunusa mógł w bardzo krótkim czasie zrealizować cały projekt.

 

 

Informacje techniczne

– Wymiary mieszkań to 6 x 5 m w przypadku mieszkań dwupokojowych i 6 x 10 m w mieszkaniach trzypokojowych.

– Obiekt ma 9 m wysokości i gruby, wzmocniony strop między piętrami.

– Piętro budynku utrzymuje się na trwałych, aluminiowych kolumnach.

– Wszystkie materiały wykorzystane do budowy Irenhof nadają się do powtórnego użycia i recyklingu.

– Pomiędzy mieszkaniami zainstalowano wygłuszające płyty Fermacell, zapewniające komfort mieszkańcom.

– Budynek jest zgodny z holenderskimi przepisami budowlanymi i posiada klasę energetyczną A.

– Ściany wewnętrzne składają się z płyt kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 cm, połączonych metalowymi śrubami i wypełnionych izolacją.

– Kabiny prysznicowe wzorowane są na tych z dużych statków wycieczkowych i podłączone do regularnej instalacji wodociągowej. Dzięki temu rozwiązaniu, koszty i czas realizacji urządzenia łazienek były mniejsze.

– Wszystkie mieszkania zostały wykończone „pod klucz”.

– Podłogi w mieszkaniach pokryte są winylem, a schody w budynku wykonano z aluminium.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.