Innowacyjny park technologiczny w Konstantynowie Łódzkim

03.04.2014

PTB Nickel zostało generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji spółki Eureka Technology Park. Wybuduje park technologiczny.

Realizacja projektu o wartości netto ponad 37 mln zł, współfinansowanego ze środków unijnych, rozpocznie się w maju br. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec 2015 r. Nowoczesny, zaawansowany technologicznie obiekt powstanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

 

W czerwcu  2015 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zakończy się budowa nowoczesnego parku naukowo-technologicznego – kolejnej inwestycji Eureka Technology Park. Generalnym wykonawcą została spółka PTB Nickel, która w 2012 r. wybudowała dla tego samego inwestora podobny obiekt w Dąbrowie k. Poznania. Prace budowlane na działce zlokalizowanej w Konstantynowie Łódzkim rozpoczną się w maju br. Tworzona przez PTB Nickel innowacyjna infrastruktura ma służyć przede wszystkim firmom z sektora B+R, zajmującym się opracowaniem nowych technologii. Na realizację projektu o wartości netto 37 mln zł inwestor pozyskał dofinansowanie z funduszy unijnych.

Nowy park naukowo-technologiczny powstanie na działce o powierzchni ponad 11 tys. m2. W ramach umowy z inwestorem PTB Nickel wybuduje 3-kondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek wolnostojący wraz z całą infrastrukturą zewnętrzną. Na prawie 8600 m2 powierzchni użytkowej obiektu, w którym docelowo ma pracować ok. 600 osób, powstaną biura, sale konferencyjne, nowoczesne data center, zaplecze gastronomiczne i usługowe oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt architektoniczny nowego obiektu Eureka Technology Park stworzyła A.N.I. Pracownia Projektowa Anna Smólska.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.