Infrastruktura Polska & Budownictwo

17.02.2017

Zakończyła się VIII edycja konferencji „Infrastruktura Polska & Budownictwo” pod honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, podczas której przedstawiciele najważniejszych spółek sektorów debatowali o najistotniejszych kwestiach dotyczących branży.

W konferencji udział wzięli m.in. Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, który uroczyście zainaugurował konferencję, Krzysztof Kondraciuk, generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad, oraz Dariusz Blocher, prezes Zarządu Budimex S.A.

Głównym tematem pierwszego panelu były kwestie związane z zamówieniami publicznymi. Podczas kolejnej części spotkania skupiono się na kwestii dotyczącej dróg, w szczególności tych inwestycji, które zostały już ukończone. Stołeczna infrastruktura była osią debaty w trzecim panelu. Z kolei ostatnia część konferencji poświęcona była budownictwu. Moderator zaproponował debatę nad sytuacją polskiego mieszkalnictwa – choć jesteśmy w czołówce ceny i liczby budowanych mieszkań, to trudno przewidzieć prognozy na dalsze lata, biorąc pod uwagę niewiadomą liczbę ludności. Paneliści podkreślali konieczność wdrażania innowacji oraz aktywności na polskim rynku wewnętrznym w obliczu rosnącej świadomości przedsiębiorców.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, uroczyście zainaugurowana wystąpieniem Włodzimierza Szymczaka, byłego prezesa Europejskiej Rady Inżynierów Budownictwa.

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in