II etap osiedla Holm House w Warszawie

29.06.2018

Inwestycja firmy Skanska powstaje przy ul. Abramowskiego na warszawskim Mokotowie.

Wraz z kolejnym etapem, na rynek wchodzi 226 mieszkań i 4 lokale usługowe o metrażu od 27 do 133 m². Trzy budynki o zróżnicowanej bryle (7- lub 9-kondygnacyjne) zaprojektowała pracownia architektoniczna Wojciecha Hermanowicza. Planowany termin zakończenia budowy to II połowa 2020 r.

Osiedle Holm House 2 to element stołecznego business hubu, ale dzięki różnorodnym przestrzeniom wspólnym w budynku została również zachowana kameralność. Powstaną wewnętrzne patia ze strefą rekreacji dla mieszkańców oraz plac zabaw dla dzieci.

 

 

Drugi etap Holm House zostanie wyposażony w nowoczesne rozwiązania, takie jak stacja ładowania samochodów elektrycznych dla mieszkańców w garażu podziemnym, system korzystania z wody deszczowej do podlewania roślin w częściach wspólnych, panele fotowoltaiczne na dachu (wyprodukowana energia zasili oświetlenie w garażu), samochód elektryczny dla mieszkańców (leasing) czy stacja naprawy rowerów. Na terenie osiedla zostaną zasadzone rośliny antysmogowe, mające podwyższoną zdolność wyłapywania i filtrowania powietrza z toksycznych związków lotnych oraz pyłów.

Inwestycja ubiega się również o dwa certyfikaty, potwierdzające spełnienie najwyższych standardów w projektowaniu i budowaniu obiektu. Zgodnie z wytycznymi certyfikatu BREEAM, Holm House 2 będzie musiał osiągnąć najwyższe standardy w zakresie jakości, zdrowia i bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Dodatkowym ważnym parametrem jest zmniejszanie wpływu budowy na środowisko naturalne.

Holm House będzie również audytowany pod kątem otwartości i dostępności. Budynek ubiegając się o certyfikat „Obiekt bez barier” zostanie przystosowany do osób z różnymi potrzebami, w tym rodziców małych dzieci, osób starszych czy z niepełnosprawnościami.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.