Gaia Park w Konstancinie w sprzedaży

05.12.2022

Osiedle Gaia Park w Kontancinie-Jeziornie będzie etapowane. Znajdą się na nim różnego rodzaju zabudowy, m.in. wielorodzinne, szeregowe, atrialne oraz jednorodzinne.

 

Gaia Park

 

Gaia Park będzie osiedlem, którego koncepcję deweloper oparł na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności, a jego nazwa została zaczerpnięta z mitologii, nawiązując do greckiej bogini – Matki Ziemi. Inwestycja będzie budowana etapami. Wzdłuż terenów zielonych będzie przebiegać parkowa aleja, wokół której powstaną kwartały ze zróżnicowaną zabudową: wielorodzinną, szeregową, atrialną oraz jednorodzinną. W I etapie o nazwie Physis (z łac. natura) znajdzie się łącznie 30 domów: 16 w zabudowie szeregowej i 14 w zabudowie bliźniaczej, o powierzchni od 173 do 339 m². W każdym z nich będzie przestronny, dwustanowiskowy garaż z możliwością dowolnej aranżacji.

Cały projekt Gaia Park pozwala na świadome zagospodarowanie przestrzeni przy zachowaniu najważniejszych walorów przyrodniczych terenu. Na osiedlu zieleń kształtowana jest w oparciu o zasoby istniejące.

 

Gaia Park

 

Ekologicznymi filarami inwestycji są gruntowe pompy ciepła, rekuperacja, gospodarka wodą opadową umożliwiająca jej ponowne wykorzystanie, m.in. do podlewania zieleni, a w przyszłości farma wiatrowo-fotowoltaiczna zapewniająca mieszkańcom bezpłatny prąd przez 20 lat. Projekt przewiduje też m.in. panele fotowoltaiczne dostarczające energię do oświetlenia wspólnych terenów zielonych, stację ładowania samochodów elektrycznych, lasy tlenowe, szklarnie sąsiedzkie jako miejsce upraw społecznych ogrodów, place zabaw z siłowniami plenerowymi oraz przestrzeń rekreacyjną. Zielonymi elementami wykończenia architektury będą natomiast pnącza, naturalne siedziska, mała architektura powstała z ponownego wykorzystania drewna pozyskanego z terenów zabudowy, oczka wodne, leżaki i hamaki na drzewach, a także liczne ścieżki rowerowe.

 

 

Oddzielnym elementem inwestycji jest wybudowane specjalnie biuro sprzedaży o powierzchni 100 m² przy ul. Torowej 1. Jego cechą charakterystyczną jest prosta, podłużna konstrukcja z przeszkleniami i lamelami, częściowo wyniesiona ponad poziom terenu na wodzie. Całość utrzymana jest w jasnej, naturalnej kolorystyce. Projekt powstał przy zachowaniu i wyeksponowaniu istniejącego drzewostanu. Biuro zaprojektowała pracownia architektoniczna Q2 STUDIO.

 

I etap budowy osiedla przewidziany jest na IV kwartał 2024 r. Deweloperem jest firma Profbud. Generalnym Wykonawcą i inwestycji biura sprzedaży jest firma Malbud-1.Projekt architektoniczny przygotowała pracownia OPA Architekci.

 

Czytaj także:

Stacja Dom w Piasecznie – IV etap gotowy

Kamienica Św. Barbary 2a w Warszawie przejdzie renowację

Linde Résidence II – nowe apartamenty na Starych Bielanach

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in