Fischer SaMontec…

27.05.2008

…to kompletny system montażu przewodów instalacji sanitarnych i wentylacyjnych  oferowany przez firmę Fischer.

To profesjonalne rozwiązanie  pozwala na budowanie solidnych i trwałych konstrukcji wsporczych pod instalacje rurowe i kanały wentylacyjne oraz mocowanie ich do betonowej lub stalowej konstrukcji budynku. Poza względami konstrukcyjnymi system ten gwarantuje również wysoki poziom estetyki tworzonych konstrukcji wsporczych i umożliwia zachowanie eleganckiego wyglądu ciągów instalacyjnych nawet w miejscach wyeksponowanych na widok publiczny.

W skład systemu wchodzi cały asortyment różnorakich elementów pozwalających na konstruowanie profesjonalnych podpór i zamocowań pod rurociągi.Znajdziemy tutaj szeroki asortyment obejm rurowych o szerokim zakresie średnic i różnorakiej konstrukcji. Dostępne są również obejmy masywne i specjalne uchwyty do konstruowanie tzw. punktów stałych dla rurociągów. Dodatkowo system zawiera profile stalowe o przekroju ceowym dostępne w kilku różnych przekrojach. Te największe umożliwiają tworzenie belek podporowych o znacznych wytrzymałościach i rozpiętościach dochodzących do 6m. Ceowy przekrój profili i występujące w nich otwory perforacyjne pozwalają na bardzo swobodne łączenie ze sobą poszczególnych elementów systemu a szczególności mocowania obejm rurowych w dowolnym miejscu i kolejności w zależności od potrzeb. Szeroki asortyment różnorakich łączników pozwala na tworzenie konstrukcji wsporczych o praktycznie nieograniczonych układach geometrycznych. Poszczególne elementy są ze sobą łączone przy pomocy śrub co umożliwia bardzo szybki i sprawny montaż na miejscu budowy oraz łatwy demontaż i przebudowę. Wszystkie elementy są zabezpieczone przed korozją za pomocą galwanicznej powłoki cynkowej, niektóre dostępne są również ze stali nierdzewnej A2 lub A4.  System SaMontec posiada polską aprobatę techniczną AT-15-7001/2006 dopuszczającą produkt to sprzedaży i stosowania w Polsce. W katalogu technicznym systemu znajdują się wyczerpujące informacje na temat wytrzymałości i innych parametrów technicznych potrzebnych do doboru i projektowania podpór pod rurociągi. Bardzo użyteczne narzędzie stanowi również program komputerowy SaMontec pozwalający na projektowanie najczęściej stosowanych rodzajów podpór rurowych. Poza sprawdzeniem wytrzymałości i wzajemnego dopasowania wszystkich części podpory, łącznie z kotwami mocującymi do ściany bądź sufitu, oprogramowanie pozwala na szybkie zestawienie wszystkich potrzebnych elementów na dowolną ilość podpór.

{mospagebreak}

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.